Президент Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» Євгенія Тимошенко наголошує на недостатній увазі до питання аутизму в Україні та закликає громадські організації і владу працювати разом над створенням механізмів для системного вирішення цієї проблеми в Україні.
Про це вона заявила під час Міжнародної конференції з аутизму «Відкриваючи двері».
«Для нас велика честь виступити співорганізаторами цієї міжнародної конференції і зібрати разом усіх тих, хто зможе відповісти на численні запитання щодо спілкування з дітьми з аутизмом і їхнього навчання. Це дуже важлива інформація для батьків таких особливих дітей», – сказала Євгенія Тимошенко.
Вона також наголосила що необхідно публічно обговорювати проблему аутизму.
«Ми повинні визнати, що у нас велика кількість таких особливих дітей. Це чудові талановиті діти, вони особливі і тому такі особливо талановиті, особливо чутливі до цього світу, вони потребують нашої уваги, допомоги і захисту», – сказала громадська діячка.
Євгенія Тимошенко зауважила, що на даний момент в Україні відсутні системні механізми для вирішення проблеми аутизму: рання діагностика аутизму, методики та підходи щодо корекції та навчання дітей з аутизмом.
За її словами, в Україні також відсутні реальні статистичні дані щодо цього питання. Офіційно зареєстровано лише 3000 аутистів, а насправді один з 52 хлопчиків та одна з 250 дівчаток народжуються з розладом аутистичного спектру.
«Тобто зараз у нас приблизно 60 тисяч таких людей. Це викликає велике занепокоєння. Сьогодні ми вимагаємо від держави почати збирати такі статистичні дані, провести інформаційну кампанію з інформування суспільства щодо проблеми аутизму та створити систему ранньої діагностики і терапії аутизму», – зазначила Президент Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист».
Своєю чергою, Оксана Елсінгер, АВА терапевта, мати дитини з аутизмом, яка мешкає в США, зауважила, що Україні доведеться пройти довгий шлях для створення ефективної системи для допомоги дітям з аутизмом.
«У США ця проблема вирішувалася не один рік. Тільки спільними зусиллями батьків, громадських організацій і влади ми зможемо допомогти цим особливим дітям», – сказала вона.
Мати 10-ти річного хлопчика з аутизмом, також зауважила, що «виховання дитини з аутизмом – це не спринт, а марафон, який потребує постійного терпіння».
Співорганізатор заходу та голова правління ГО «Спілка особливих родин «Ми разом!» Ольга Ладна зауважила, що це перша міжнародна конференція з проблем аутизму, і висловила сподівання, що такий обмін думками і досвідом допоможе у вирішенні проблеми аутизму в Україні.
«Ми дуже вдячні за підтримку та увагу до нашої проблеми. Це важлива конференція та надзвичайна подія для батьків дітей з аутизмом. До нас сьогодні приїхали зі всієї України та навіть з інших країн, щоб послухати міжнародних спеціалістів та поділитися своїм досвідом. Я сподіваюся, що ми зможемо допомогти багатьом дітям з аутизмом», – зазначила вона.
Нагадаємо, що 13-14 жовтня у Києві проходить Міжнародна конференція з аутизму «Відкриваючи двері» за участі спеціалістів з України, Ізраїлю та США: Андрія Примака, Роберта Бакендорфа, Шарлін Джоакім, Сюзан Уаллі, Карен Роббінс, Оксани Елсінгер та Марини Крісов.
Метою заходу, який проводять Асоціація міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» та громадська організація «Спілка особливих родин «Ми разом!» за підтримки Міністерства освіти і науки України, є надання інформації про ключові сучасні методики та підходи щодо корекції та навчання дітей з аутизмом.
Пряма онлайн-трансляція конференції на Інтернет-порталі ukrlife.tv.