Хмельницька обласна рада вимагає встановити мораторій на підвищення тарифів на газ, які спричинили значне подорожчання житлово-комунальних послуг.
Звернення з такою вимогою до Верховної Ради й Кабінету Міністрів ініціювала фракція ВО «Батьківщина» в обласній раді.
Як повідомила прес-служба обласної парторганізації, більшість депутатів підтримала це звернення.
«Це неприпустимо, коли витрати на послуги ЖКГ складають увесь родинний бюджет подолян і навіть більше», – наголосив керівник фракції «Батьківщини» в Хмельницькій обласній раді Михайло Бойко.
За його словами, необхідно не тільки зупинити вакханалію у сфері тарифоутворення, а й заборонити нараховувати й стягувати з населення пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг.
В ухваленому місцевими депутатами документі зазначається, що на Хмельниччині зростає заборгованість населення за спожиті комунальні послуги. Через це комунальні підприємства теплоенергетики не можуть вчасно розрахуватися за постачання газу, електроенергії, паливно-мастильних матеріалів.
«Встановлення мораторію на підвищення тарифів на газ з одночасним приведенням тарифів на послуги ЖКГ до економічно обґрунтованих і прозорих та здійснення індексації зарплат, пенсій і соціальних виплат дасть змогу зняти соціальну напругу на теренах Хмельниччини, а також стимулювати стабільність платежів до підприємств, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють енергозабезпечення», – сказано у зверненні Хмельницької облради до керівництва держави.
Як відомо, депутати Чернівецької облради також вимагають від керівництва країни встановити мораторій на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги, доки не покращиться соціально-економічна ситуація в країні.
Закарпатська облрада також категорично виступила проти завищених тарифів на послуги ЖКГ і з цього приводу звернулася до Кабміну.
Як вже повідомлялося, цього тижня відбулись попередні засідання за двома «тарифними» позовами Юлії Тимошенко – проти НКРЕ та уряду Гройсмана.
Лідер «Батьківщини» оскаржує неправомірность встановлення підвищених тарифів на гаряче водопостачання та постанову №315 КМУ від 27 квітня 2016 р., якою були скасовані так звані соціальні норми споживання газу за пільговими цінами і встановлено єдину ціну на газ для споживачів у розмірі 6879 грн за тисячу кубометрів.
Під час попереднього судового засідання за позовом Юлії Тимошенко до Кабінету Міністрів України стало очевидним, що уряд не зміг надати суду розрахунки, на підставі яких ухвалював рішення про суттєве підвищення ціни на газ.
Тексти позовів Юлії Тимошенко можна перглянутити тут: