«Батьківщина» вимагає від влади скасувати підвищення ціни на газ

В Україні не існує ніякого ринку газу, а ціна на нього встановлюється на нарадах в кабінеті президента і формується фактично «зі стелі».

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко під час Години запитань до Уряду. Під час свого виступу він звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і закликав не підвищувати ціни на газ, а встановити справедливу й посильну для населення вартість блакитного палива.

Приводом для такого звернення стало офіційне повідомлення НАК «Нафтогаз», про те, що з 1 червня газ для населення здорожчає на 50% і коштуватиме майже 12 гривень за кубометр.

За словами Олексія Кучеренка, на сьогодні в Україні НАК «Нафтогаз» є монополістом на енергетичному ринку і встановлює такі ціни на газ, які призводять  до накопичення величезних боргів населення та теплокомуненерго.

«Яка логіка в тому, що зараз підвищується ціна на газ для населення та теплокомуненерго, а водночас списуються величезні борги, 55 мільярдів гривень, які були накопичені за минулі роки?» – звернувся нардеп до прем’єр-міністра.

Народний депутат констатував, що ситуація на ринку електроенергії склалася катастрофічна, накопичені мільйонні борги, і за це має нести відповідальність Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Чому досі на РНБО не розглянуто питання злочинної бездіяльності  НКРЕКП? Я наполягаю на оцінці її ролі як незалежного регулятора, що спотворив все, що можна, виписуючи собі мільйонні премії. Незалежність не означає вседозволеність! Члени НКРЕКП мають відповідати за свої вчинки», – переконаний політик.

Нагадаємо, коментуючи інформацію про підвищення ціни на газ з 1 червня на 50%, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила: «Це нищівне ставлення «слуг народу» до людей треба негайно припиняти! Українці не в стані були платити і по 6 гривень, а підвищення цін на газ до 12 гривень за кубометр є практично геноцидом українців».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова