Відбулося остаточне закріплення олігархічного перевороту, – Юлія Тимошенко

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявляє, що фракція проголосувала проти нового уряду, бо не може підтримати тотальну олігархізацію держави.

Про це вона повідомила на брифінгу в кулуарах парламенту.

«Сьогодні у Верховній Раді сталося остаточне закріплення олігархічного перевороту, який відбувся після Революції Гідності. Сьогодні ми побачили, що демократичної революції не існує, тому що з усіх демократичних фракцій, які є в цьому парламенті, за новий уряд Гройсмана-Порошенка проголосувало всього 206 народних депутатів при необхідних 226», – зазначила Тимошенко.

Лідер фракції заявила, що голосування за новий уряд відбулося на основі поєднання кланів, залишків Партії регіонів, а також частини фракцій БПП і Народного фронту.

«Це, по суті, повна інституціалізація олігархії як системи управління країною», – вважає політик.

Тимошенко наголосила, що «Батьківщина» голосувала проти такого уряду: «Ми не можемо підтримати тотальну олігархізацію нашої держави».

«Ми також не можемо підтримати зосередження монопольної влади в руках Президента України, тому що насправді пан Гройсман є невід’ємною частиною команди Петра Порошенка і це означає, що глава держави відповідає в країні за все, що відбуватиметься», – пояснила Голова фракції.

Тимошенко також зауважила, що «всі почули, в тому числі від нового прем’єр-міністра Гройсмана, що курс країни не буде змінюватися, тобто буде продовжуватися та сама економічна стагнація, яка базуватиметься на підвищенні тарифів, на замороженні пенсій і зарплат, а зайві гроші знову ділитимуть за корупційними ошфорними рахунками».

«Українське суспільство негайно має об’єднатися для розробки нового альтернативного курсу розвитку країни, який категорично відкидає олігархію, соціальне знищення людей, буде спрямований на підтримку середнього класу, малого і середнього підприємництва, фермерських господарств, національних виробників», – переконана народний депутат.

_APM8454

Голова фракції також нагадала, що «Батьківщина» переходить в демократичну проєвропейську опозицію.

«Ми як опозиція будемо дуже уважно спостерігати за тим, як будуть працювати нові-старі міністри, які в тому числі представляють Партію регіонів, які працювали в команді Януковича», – запевнила Тимошенко.

За її словами, сьогодні насправді відбувається те саме, що відбулося в 2006 році після Помаранчевої революції: «реванш і контреволюція, і це все робиться руками тих політиків, які стояли на Майдані і щось обіцяли людям».

«Ті люди, які збилися в так звану нову коаліцію, не проаналізували, які помилки були зроблені урядом Яценюка і які призвели до повного економічного й соціального колапсу в країні. Більше того, ця так звана «коаліція» скасувала рішення парламенту про незадовільну роботу Яценюка в його уряду. Такого обману Україна давно не бачила, щоб так маніпулювали голосуванням у Верховній Раді!» – обурилася лідер фракції.

Юлія Тимошенко також додала, що «нова коаліція формувалась не навколо нової стратегії розвитку держави, а шляхом кулуарних домовленостей навколо опанування кримінальних і корупційних фінансових потоків та навколо розподілу посад».

«Тому парламент не бачить ні програми дій нового уряду, ні плану його першочергових кроків. Для нової коаліції та для нового уряду це не має ніякого значення, для них головне – сісти на крісла і так корупційно споживати далі фінансові ресурси», – зазначила лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова