Василь Сидор: Уряд продовжує підло знущатись над людьми

З 1 січня 2018 року ціна за електроенергію зросла для підприємств, організацій, в тому числі державних та бюджетних установ більш, ніж на 8% (18 коп.) – з 2.44 грн. за кВт.год до 2.62 грн. за кВт.год.

Такий новорічний «сюрприз» уряд підготував українцям. Передбачалося, що наступний етап підвищення цін на електроенергію відбудеться з 1 квітня.

Стрімке підвищення цін на енергоносії загалом, а на електроенергію зокрема, – це велика помилка уряду

Та де ж там, цього виявилося замало, і уже з 1 лютого 2018 року постановою НКРЕКП України №86 від 24.01.2018р. «Про встановлення тарифів на розподіл електричної енергії та тарифів на постачання електричної енергії ПАТ «Хмельницькобленерго» вводить нові роздрібні тарифи на електроенергію: ціна за електроенергію для підприємств, організацій, в тому числі державних та бюджетних установ зросте на 6 копійок, і становитиме 2.68 грн. за кіловат- годин!

Я вже не раз наголошував, що вважаю стрімке підвищення цін на енергоносії загалом, а на електроенергію зокрема, великою помилкою, яку робить уряд. Адже підняття тарифів ставить у надзвичайно важке становище і комунальні, і промислові, і сільськогосподарські підприємства. Крім того, знищується і приватне підприємництво.

Систематичне подорожчання енергоносіїв може призвести й до банкрутства  підприємств

Наслідки такої політики не забаряться – підприємства змушені або піднімати ціни на товари та послуги, що при нинішньому падінні купівельної спроможності та зубожінні населення є неприпустимим, або працювати собі у збиток, не маючи ресурсу ні на розвиток, ні на підвищення заробітних плат.

До того ж систематичне подорожчання енергоносіїв може призвести й до банкрутства та закриття підприємств.

Ми вже змушені забути про багато своїх планів щодо реконструкції тих чи інших об’єктів, заміни зношених комунікацій та подальший розвиток інфраструктури міста, а уряд активно підвищує ціни на комунальні послуги, наблизивши їх до європейських. Тільки не думає про те, що можливо потрібно платити українцям європейські зарплати та пенсії.

Міська влада категорично засуджує такі економічно необґрунтовані дії держави! Натомість, щоб піднімати економіку з колін, створювати нові робочі місця, комфортні й стимулюючі умови для інвестицій, конкурентоздатну українську продукцію, вона затягує зашморг на шиї українських підприємств.

За світовими правилами: жодна демократична країна не витримувала у своїй історії падіння життєвого рівня населення більше ніж у двічі. У скільки разів знизився життєвий рівень українців, більшість з яких має змогу купувати лише найнеобхідніші продукти харчування?! За якими правилами живе українська економіка?! Чи взагалі вони існують?!

На сьогоднішній день держава заборгувала Славуті понад 20 млн. грн.

Ми разом із керівниками підприємств з усіх сил намагаємося працювати без заборгованості, постійно впроваджуємо заходи з енергозбереження, проте це дуже складно. Живих коштів підприємства також не бачать, тому змушені оформляти взаємозаліки за спожиті енергоносії, які, на жаль, держава знову ж таки вчасно не проводить, і, як результат – підприємства стають постійними боржниками.

Пільги та субсидії, держава відшкодовує невчасно, що в тандемі з підвищенням тарифів не електроенергію, доводять підприємства до банкрутства.

Понад 20 млн. грн на сьогоднішній день держава заборгувала для нашого міста!

Що ми маємо? Держава вчасно не виконує свої зобов’язання, проводить компенсацію з пільг та субсидій з затримкою на місяць-півтора (раніше ще й довше). До цього ж всього не виконує ряд інших своїх зобов’язань, перекладаючи їх на плечі міського бюджету. Це і компенсація за перевезення пільгових категорій населення, за надання послуг зв’язку, залізничні перевезення, фінансування медичної і освітньої сфери.

Крім цього, уряд не повертає місту кошти щорічної соціально-економічної компенсації ризику населення зони спостереження ХАЕС.

Чому заручниками усіх цих ситуації стає міська влада, комунальні підприємства тощо і яким чином вони можуть вплинути на цей процес?!

Українці з найменшими тарифами на електроенергію витрачають на світло чи не найбільшу частину своєї зарплати

Тарифи на електроенергію в Україні у 2017 році були одними з найнижчих у Європі. З такою гучною заявою ще у вересні минулого року виступив голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Однак, він забув про інший фактор – який відсоток від зарплати витрачають на оплату комуналки! Та й проаналізувавши розмір середньої зарплати і тарифи на електроенергію в Україні та у країнах Європи, виявилося, що платимо ми чи не найбільшу суму в Європі у відсотковому співвідношенні. І якщо подивитися на розмір середньої зарплати, картина зовсім інша. У цьому рейтингу Україна міцно тримається за останнє місце.

Українці з найменшими тарифами на електроенергію витрачають на світло чи не найбільшу частину своєї зарплати!

Вважаю, що залишатись байдужим у такій ситуації не можна. І керівники підприємств всіх форм власності, і громадські організації, і представники політичних партій повинні вимагати від уряду та НКРЕКП скасування рішень щодо підвищення тарифів, інакше ми всі опинимось у замкненому колі глобальної руйнації економіки!

P.S. В додаток до вищезазначеного – НКРЕКП за подачі уряду майже в 6 разів підвищила ціну на зовнішнє освітлення – з 0.47 грн. до 2.68 грн.

Василь СидорСлавутський міський голова Хмельницької області, член ВО «Батьківщина», 2 лютого 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова