Валерій Дубіль: Збільшення кількості врятованих важкохворих – заслуга активістів, а не МОЗу

Міністерство охорони здоров’я хоче заробити на важкохворих українцях політичні рейтинги, маніпулюючи інформацією про нібито збільшення фінансування програми їх лікування за кордоном.

Про це сьогодні у кулуарах парламенту заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Завдяки активістам зросла кількість поінформованих людей про те, що держава зобов’язана їх пролікувати безкоштовно. І зростання фінансування – це наслідок боротьби активістів, а не воля МОЗу. Воно б не зросло, якби люди не почали дізнаватися про програму і нести свої заяви, якби активісти не жили під МОЗом і не змушували виділяти чиновників додаткові суми. Це зовсім невигідно чиновникам, для яких кожен такий пацієнт, – «зайвий», – пояснив він.

Як зауважив Валерій Дубіль, т.в.о. міністра Уляна Супрун  знала, що виділених 389 млн грн не вистачить на 2018 рік, але таки підписала проект бюджету.

«Коли у травні гроші за програмою закінчилися, вона не зробила нічого, щоб зрушити ситуацію з місця. Тому в активістів не було іншого виходу, як стати у серпні під МОЗом з наметовим містечком. Завдяки їм знайшли залишки невикористаних МОЗом коштів і змогли добитися збільшення суми на 101 млн грн», – зазначив народний депутат.

Окрім того, вдалося відшукати 70 млн залишків на рахунках закордонних клінік, які «загубило» Міністерство охорони здоров’я. Ці гроші мали бути повернуті до бюджету у минулих роках, але чиновники міністерства вирішили відзвітуватися за них, як за «ефективно використані», додав політик.

Валерій Дубіль також звернув увагу на заяви МОЗ про бажання розвивати трансплантологію в Україні.

«Але МОЗ не зробив жодного підзаконного акту, який би запустив її вже з 1 січня 2019 року. Її просто не буде. І в цій ситуації МОЗ подає нам як пропозицію до бюджету на 2019 рік не збільшене фінансування за програмою «Лікування громадян України за кордоном», а на тому ж рівні, що й минулого року. Про які «успіхи» йде мова? Суцільний обман і маніпуляції», – підсумував політик.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова