Валерій Дубіль: Законопроект про трансплантацію органів зможе врятувати понад 2000 людей щороку

Ухвалений у четвер, 17 травня, законопроект про трансплантацію органів № 2386а-1 зможе врятувати понад 2000 людей щороку.

Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Як член опікунської ради «Охматдиту» бачу сумну річ: дітки, яким потрібна трансплантація кісткового мозку від неродинного донора, помирають, так і не дочекавшись операції. Такі операції роблять закордоном, бо в Україні й досі не було відповідного законодавства. Тому держава відправляла тих, хто може вижити тільки зробивши пересадку органів, на лікування за кордон. Але не виділяла достатні на це суми», – заявив він.

Політик  нагадав, що взимку він подавав законопроект №8035, який збільшує фінансування програми лікування за кордоном. Але й досі він не проголосований.

«Люди вмирають, не дочекавшись грошей! І сьогодні нарешті ми підтримали закон, який врятує тисячі життів!» – наголосив Валерій Дубіль.

За його словами, новий законопроект №2386а-1«Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» попереджує зловживання у цій сфері і убезпечує конфіденційну інформацію і донора, і реципієнта.

Він не змінює вже існуючого в українському законодавстві (Закон про трансплантацію – №1007-14) принципу «чітко висловленої згоди» («презумпція незгоди») про посмертне донорство (людина за життя дає згоду на вилучення анатомічних матеріалів письмово).

Цей документ лише удосконалює юридичну процедуру отримання згоди з боку особи чи її законного представника та порядок її відкликання, пояснив політик.

«Це спільна перемога людей, а не депутатів! Перший крок зроблено. Тепер потрібно добитися від МОЗу забезпечення пацієнтів після трансплантації якісною імуносупресією (ослаблення імунітету)!» – резюмував Валерій Дубіль.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова