МОЗ визнало свою помилку – лікарів в Україні дійсно не вистачає.
Ухвалений «реформаторським» законом механізм надання первинної меддопомоги тільки через лікаря загальної практики потребує наявності достатньої кількості цих лікарів. Інакше, медична допомога стає недоступною. І це ще раз підтверджує непродуманість провладної «мед реформи». Експерти з нашої команди попереджали про це МОЗ ще до голосування за законопроект.
Куди йти тим «зайвим» пацієнтам, яким фізично не вистачить лікарів? Це такий собі «вибір без вибору», як у цьому МОЗівському ролику – на 60 тис. населення міста при нормі у 2000 пацієнтів, 7 лікарів вистачить тільки на 14 тис.
І ці цифри – реальні. Наприклад, у Талалаївському районі моєї рідної Чернігівщини на 12,5 тис. населення немає жодного сімейного лікаря. Навіть у Києві на 1 лікаря є 3,7 тис. пацієнтів замість обіцяних 2 тис.!
МОЗ пропонує створити робочі місця. Ким їх заповнювати, якщо «сімейників» виші випускають у недостатній кількості? А дипломовані спеціалісти їдуть працювати за кордон. Держзамовлення у вишах формує МОЗ. Фінансування медичних вишів також йде через МОЗ. Тож забезпечення лікарями – повна відповідальність МОЗу! Міністерство нічого не робить, щоб ліквідувати цей дефіцит.
Цей безлад потрібно прибирати. І впевнений, одразу після приходу до МОЗу нової команди, всі ці ганебні антилюдські «реформи» підуть в небуття. Українці заслуговують на якісну і доступну медицину!
Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 29 серпня 2018р.