Валерій Дубіль: МОЗ затягує процес лікування важкохворих українців

Міністерство охорони здоров’я  затягує процес лікування важкохворих українців за кордоном.

Про це сьогодні на брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Він пояснив: міністерство мало би впродовж 20 днів поставити в чергу українців, яким потрібно лікування за кордоном.

«Людей у чергу не ставлять, сама черга не є прозорою і люди не знають, коли вони поїдуть на лікування. І це є злочин МОЗу», – переконаний політик.

Валерій Дубіль нагадав, що минулого року було виділено 628 млн грн на 208 пацієнтів, а цього року виділено 389 млн грн, а пацієнтів навіть більше – 226.

«У травні місяці кошти закінчилися – тільки 141 пацієнт отримав їх на лікування за кордоном. 61 людина стоїть зараз у черзі, і ще 107 чекають, коли їх  поставлять у чергу», – розповів нардеп від «Батьквщини».

За його словами, за 2016-й рік, не дочекавшись коштів, померло 12 людей, у 2017 році – 19 людей, і вже цього року – 7 людей, з яких 3 – діти.

«Вже більше двох тижнів під МОЗом у наметах живуть рідні, близькі, які зараз тут поряд зі мною, і чекають коштів. Вони  чекають відповіді від МОЗу для того, щоб пролікувати своїх рідних, близьких за кордоном», – зазначив політик.

Валерій Дубіль наголосив, що заздалегідь передбачав закінчення грошей, а тому ще у лютому подав законопроект №8035, за яким має збільшитися фінансування на 302 млн грн відповідної програми «Лікування громадян України за кордоном».

«З 4 комітетів 3 комітети його погодили. Сьогодні буде бюджетний комітет. Ми також разом із важкохворими підемо на нього, щоб влада знайшла кошти, щоб ми розподілили їх і могли пролікувати тих людей, які сьогодні цього потребують», – резюмував нардеп.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова