Валерій Дубіль: «Медреформа» від влади призвела до погіршення епідемситуації в країні

Першим кроком нової команди, яка прийде після виборів до керівництва МОЗом, стане запровадження загальнообов’язкового медичного страхування.

Про це сьогодні під час візиту на Чернігівщину заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

За його словами, так звана медреформа від влади призвела до погіршення епідемситуацію в країні. Наразі українці залишились без бодай якогось захисту перед епідеміями кору та грипу, зазначає політик.

Народний депутат разом зі своє експертною групою «Здоров’я нації» не перший місяць розбирається у причинах епідемії кору в Україні і ще раніше наголошував, що передумовою до розгулу цієї хвороби в Україні стали провал вакцинації і наслідки невправної зміни потоків фінансування галузі.

«Ми проаналізували накази МОЗу, розпорядження Кабміну і галузеві Закони України щодо того, хто має відповідати за епідемситуацію в країні. І отримали неочікуваний результат: відповідальних немає. Мало того, немає і людей, які б проводили протиепідемічні заходи. Будете вражені, хто є бенефіціаром і поставив остаточну крапку в їхньому зникненні. Своїм підписом під законом про державні фінансові гарантії президент їх фактично знищив», – зазначає політик.

Валерій Дубіль нагадав, що чинним наказом МОЗу N 188 (від 17.05.2005), зареєстрованим в Мін’юсті 28 липня 2005 р. «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором» визначено, що «у разі виявлення хворого або спалаху на кір в організованих колективах, медичні працівники разом з лікарем-епідеміологом територіальної санітарно-епідеміологічної станції розробляють план протиепідемічних заходів та проводять епідрозслідування». Проте зараз такі заходи реалізовувати нікому.

«Функції районних і міських епідеміологів не передані нікому, як і не передані функції дільничних терапевтів та педіатрів. У нас тепер є «сімейні лікарі», але немає тих, хто б мав відповідати за протиепідемічні заходи в осередках інфекційного захворювання. Навіть в.о. Міністра Уляна Супрун жодного слова про участь лікарів первинної допомоги у цих заходах не говорить», – пояснив представник «Батьківщини».

Народний депутат нагадав, що до «реформи» при захворюванні дитини у дитячому садочку на кір, збирали лікарняну бригаду. До її складу входили педіатр, медпрацівник дитсадка, інфекціоніст і лікар районної дитячої лікарні. І ця бригада визначала, чи встановлювати карантин, розбиралась з контактами і щоденно оглядала всіх дітей садочка. При найменшій підозрі – дитину одразу відправляли в інфекційне відділення лікарні.

«Медреформа» знищила старе, не запропонувавши нове. І ця епідемія кору – це тільки її перша ластівка. Реформувати медицину потрібно, та не так, як це робить чинна команда «реформаторів». Спочатку треба побудувати тил, а потім руйнувати старе, щоб від цього не постраждали люди», – переконаний Валерій Дубіль.

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова