Валентин Наливайченко: Україна – на межі вибору

Україна стоїть на межі глобального вибору: втримати свій безцінний ресурс чи із запровадженням хаотичного ринку землі втратити надію на розвиток.

Суспільство збурене. Аграрії та фермери протестують проти намагання влади нашвидкуруч розпродати 72% земель сільськогосподарського призначення.

Маємо чітко розуміти: ринковий обіг земель має забезпечити права селян на володіння землею та гарантувати розвиток фермерства в Україні. А це забезпечить достатню кількість продуктів харчування національного виробництва та гарантуватиме наш продовольчий суверенітет.

Розпродаж землі іноземним латифундистам, навпаки, поставить під загрозу наше майбутнє, це означатиме повну залежність від комерційних інтересів світових компаній.

Вважаю, що абсолютно неприйнятним є надання права власності на земельні ділянки іноземцям.

На моє переконання, пріоритет у володінні землею мають отримати аграрії, сімейні фермери, люди, які проживають на цій території, працюють безпосередньо у сільському господарстві. Ефективно володіти землею зможуть територіальні громади.

Також держава через спеціально створену Державну земельну фундацію має стати ефективним і справедливим власником нашого найціннішого ресурсу, підтримуючи пільговими кредитами фермерські господарства.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 13 листопада 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова