Вадим Івченко: Заява Президента США – це негативний сигнал для тих, хто формує зовнішню політику України

Відтепер відносини України з стратегічним партнером – США можуть погіршитися.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко в ефірі телеканалу «NewsOne», коментуючи заяву Дональда Трампа щодо втручання України в його передвиборчу кампанію.

«Заява Президента Трампа щодо втручання України в передвиборчу кампанію в США є сигналом для сьогоднішньої зовнішньої політики нашої держави та тих людей, які її формують. Тепер навряд чи вони зможуть розраховувати на Адміністрацію Президента США як на партнера», – заявив він.

001

За словами політика, неофіційним втручанням у передвиборчі перегони з боку України можна вважати вкладення коштів в передвиборчу кампанію Хіларі Клінтон одного з відомих українських бізнесменів та його фонду.

«У 2014 та 2015 роках досить багато коштів вливалось з боку США та МВФ в Україну, і більшість з них йшли на рефінансування банків. Майже 90% цих грошей виводились в один європейський банк, а потім на офшорні кампанії, які, зі свого боку, спонсорували різні фонди. Наприклад, один відомий український бізнесмен, який організовує зустрічі з впливовими людьми з ЄС та США, офіційно вкладав кошти в передвиборчу кампанію одного з кандидатів в президенти», – пояснив Івченко.

Політик наголосив, що йдеться саме про кошти, які йшли як допомога Україні, а натомість переводились в готівку та використовувались на підтримку одного з кандидатів в президенти США.

І, як зауважив Івченко, президент Дональд Трамп вже дав доручення щодо перевірки цих фактів.

«Цілком можливо, скоро будуть оприлюднені факти про те, які кошти вкладались в передвиборчу кампанію одного з кандидатів. І, вірогідно, треба чекати певні дії з боку США», – сказав парламентар.

Також Івченко нагадав, що Палата представників Конгресу США більшістю голосів підтримала нові санкції проти Росії, Ірану та Північної Кореї.

«Палата підтримала санкції більшістю голосів, незважаючи на зауваження президента Дональда Трампа, оскільки розуміє, що з Росією домовлятись неможливо. І посилення санкцій потрібне, щоб російська влада була поступливішою в переговорах щодо Сирії, Донбасу та Криму. І хоча Білому дому не дуже подобається цей законопроект, у президента Трампа не буде іншого шляху, аніж підписати та виконувати його», – зазначив народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова