Вадим Івченко: Забрати мільярд у аграріїв та передати його Фонду президента – верх цинізму

У поданому до другого читання проекті Держбюджету-2019 виділили 1 млрд грн на заснування спеціального Фонду премій Порошенка, зменшивши на аналогічну суму видатки на аграрну галузь.

Про це сьогодні в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Напевно, саме цей мільярд передали до так званого Фонду президента. Інакше, як фондом підкупу виборця за бюджетні кошти, назвати його не можна», – зазначив парламентарій.

Вадим Івченко наголосив на тому, що проект бюджету, який винесли сьогодні на голосування до парламенту, не відповідає вимогам суспільства.

Так, зауважив Вадим Івченко, на 23% збільшено фінансування на блок силових правоохоронних органів.

«Натомість на Міністерство оборони на наступний рік виділили менше, ніж цього року – 2,57% ВВП. І це попри те, що закон про Національну безпеку вимагає щороку виділяти не менше 5% ВВП», – повідомив він.

Представник «Батьківщини» також звернув увагу на ще одну «новацію» бюджету – часткова монетизація субсидій.

«Те, як збирається робити це команда президента, – не потрібно. Комусь субсидії монетизують, а комусь – ні. Хто визначатиме тих, гідних? За якою схемою це  відбуватиметься? На які рахунки надходитимуть кошти і хто перевірятиме цей процес? Жодного порядку не розроблено! Вважаю, це просто ще одна схема відмивання коштів та передвиборча годівниця для влади», – наголосив політик.

Вадим Івченко заявив, що за такий бюджет фракція «Батьківщина» голосувати не буде: «Цей проект – це механізм підкупу виборців, фальсифікацій та посилення позицій силового блоку для можливого придушення народного обурення. І той, хто за нього проголосує, є спільником команди президента в корупції та знущанні з української нації».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова