Вадим Івченко: У земельних питаннях потрібно враховувати національні інтереси

Під час реформування аграрного сектору ми повинні враховувати національні інтереси – надавати землю тим, хто буде на ній працювати, створювати нові робочі місця та виробляти продукцію з доданою вартістю.

Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

Він нагадав, що минулого тижня в першому читанні були ухвалені дуже важливі законопроекти щодо внесення змін до Земельного кодексу (№7060), а також щодо стимулювання розвитку сімейних фермерських господарств (6490-д).

«Верховна Рада нарешті визначилась з критеріями, як стимулювати маленький бізнес в селі. Ми ухвалили рамковий закон про сімейні ферми, які сьогодні фактично не мають доступу до землі. 50% усіх земель, які будуть розподілені, мають йти лише на сімейні ферми, на окремі види діяльності – овочівництво, садівництво, органічне землеробство, переробку сільськогосподарської продукції. Також ми розробили відповідні податкові стимули для сімейних ферм», – пояснив депутат.

За словами Івченка, саме після створення великої кількості сімейних фермерських господарств значно зросте орендна плата за землю.

«Там, де буде більше фермерських господарств, зросте і конкуренція. А земля, на якій створена та працює сімейна ферма, вже не продаватиметься як гектар землі, а як підприємство, працюючий бізнес. Вишневий, горіховий, яблучний сад, полуничне поле, виноградник… Вартість цього буде в десятки разів вища, ніж просто земля, яка продається», – наголосив парламентарій.

Він також прокоментував питання відкриття ринку землі, обговорення якого зараз активізувалося з боку депутатів коаліційних фракцій, провладних експертів та активістів.

«Європейський суд з прав людини у своєму зверненні зазначив, що залишає право за країною обмежити обіг землі відповідно до тієї політики, яку вона проводить. Для України мораторій є тимчасовим засобом до того, як буде розроблене відповідне законодавство. Нагадаю, що лише 2 земельних закони за 4 роки проголосовані у Верховній Раді. А нам потрібно їх ухвалити доволі багато. Ми також маємо вирішити проблемні питання, адже навіть податки сплачуються лише з 16,6 мільйона гектарів, а обробляється 42! Через це країна втрачає колосальні кошти — від 30 до 40 мільярдів гривень!» – зауважив політик.

Тому Вадим Івченко переконаний: більшість земельних питань буде вирішено після того, як проголосовані у першому читанні законопроекти будуть  доповнені необхідними правками й ухвалені в цілому.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова