Вадим Івченко: У світових перегонах за інвестиціями Україна «заснула за кермом»

За останні два десятиліття Україна залучила в середньому втричі менше інвестицій, ніж сусідні країни. Погіршення інвестиційного клімату нерозривно пов’язане із законодавчими ініціативами, спрямованими на тотальну фіскалізацію національного бізнесу…

За останні роки чиновники стали більше зацікавлені у створенні нових нормативних актів та державних органів влади, надаючи пріоритет державному втручанню перед загальною лібералізацією національної економіки. Потенційна широкомасштабна корупція, що виникає внаслідок надмірного втручання законодавства, у поєднанні з випадками недобросовісної поведінки відлякує від України потенційні інвестиції.

У період кризи, спричиненої пандемією, Україна не використовувала доступні регуляторні механізми та реформи, які б допомогли збільшити її інвестиційну привабливість. Тому ми зараз стикаємось з негативним станом справ. У 2020 році інвестиції в промисловість зменшились більш ніж на третину, на 36,4% у будівництві, на 34% у лісовому та рибному господарстві, на 29,5% в оптовій та роздрібній торгівлі та на 36% у транспорті, складуванні, поштовій та кур’єрській діяльності. Це стрімке падіння також відбивається на інших галузях промисловості.

Сусідні країни мають відносну перевагу, пропонуючи інвесторам широкий спектр інструментів та послуг державної підтримки. А в Україні значна кількість інвестиційних проєктів розвалюється через ризики, спричинені недосконалим апаратом захисту прав власності та нестабільною фіскальною політикою.

Про це все, а також мої роздуми як можна покращити ситуацію я написав у своєму матеріалі для видання  Kyiv Post.

Вадим Івченко, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 20 липня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова