Вадим Івченко: Що потрібно зробити для капіталізації аграрних угідь

«Батьківщина» пропонує своє бачення та низку кроків щодо капіталізації аграрних угідь, де головним об’єктом має стати саме людина, а не тонна чи гектар.

1. Негайна передача всіх сільськогосподарських земель сільським територіальним громадам, де буде справжня, а не бутафорна децентралізація. Мільйони гектарів отримають надійного контролера і розпорядника найбільшого ресурсу.

2. Громади повинні невідкладно інвентаризувати отримане багатство: вони мають знати хто обробляє землю, якими культурами займається, кому платить податки, на яких умовах господарює і т. д. Мета — вивести у прозору площину кожний оброблений гектар і кожного суб’єкта господарювання. Всі повинні бути в рівних умовах!

3. Держава має провести повну інвентаризацію земель: лише після цього на конкурентних засадах передати в оренду на тривалий термін вільних угідь, або продовжити оренду ефективним діючим господарям. Суспільна вигода очевидна – орендар платить податки, які йдуть громаді на соціальний розвиток (а це десятки мільярдів гривень, яких вони ніколи не бачили!), орендарі спокійно планують своє майбутнє на тривалий термін, земля у власності держави в особі місцевої громади.

4. Визначити головний елемент можливого ринку землі: «Максимальне сприяння створенню невеликих сімейних ферм!»

5. Терміново створити державний селянський банк для кредитування фермерства під 2-3% річних (замість корупційних мільярдних дотацій латифундистам), підтримки неминучої в цих умовах кооперації, переробки, заохочення експорту, пільгового страхування, лізингу, малої механізації тощо.

Це, на наш погляд, по-справжньому системний державницький підхід до проблеми, яка охоплює в комплексі всі питання, де в основі не торгівля землею, не гектари, тонни, прибутки, а людина, як найбільша цінність, за якою йдуть гроші, показники і, безумовно, доглянута земля.

Вадим Івченко, народний депутат фракції «Батьківщина», Facebook, 2 вересня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова