Вадим Івченко: Провладні фракції затягують запуск Державного бюро розслідування

Ухвалення законопроекту щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань №5395-д  дозволить відомству повноцінно розпочати роботу, але провладні фракції затягують цей процес.

Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко у прямому ефірі телеканалу «Рада».

За словами політика, на жаль, не вдалось ухвалити законопроект в цілому, хоча ця пропозиція підтримувалась  і «Батьківщиною», і депутатами майже всіх фракції.

«Проте, на жаль, у зв’язку з позицією керівника президентської фракції БПП законопроект не вдалось ухвалити в цілому відразу», – зауважив народний депутат від «Батьківщини».

Як пояснив Вадим Івченко, законопроект №5395-д покликаний вирішити правові, організаційні та кадрові питання, пов’язані з роботою ДБР. Зокрема, пропонується внести уточнення окремих повноважень бюро, кваліфікаційних вимог до директорів територіальних управлінь та керівників підрозділів тощо, додав він.

Парламентарій також зазначив, що саме Державне бюро розслідувань мало стати основою правоохоронної системи країни.

«З моменту ухвалення Верховною Радою закону «Про Державне бюро розслідувань» до голосування за законопроект №5395-д минуло два роки! І знову процес затягується. Також, невідомо, які правки та доповнення будуть внесені в законопроект між першим та другим читанням. Державне бюро розслідувань покликане розслідувати злочини посадовців найвищого рівня — від екс-президента, усього Кабінету міністрів і керівників відомств до правоохоронців та суддів», – сказав Вадим Івченко.

Він пояснив, що провладні фракції затягують процес запуску антикорупційних органів через побоювання, адже вони самі можуть стати фігурантами розслідувань.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова