Альона Шкрум: Як президент сім місяців порушує Конституцію

Розкажу вам історію як, на жаль, Президент Зеленський вже сім місяців прямо порушує Конституцію.

Сьогодні Верховна Рада прийняла черговий закон щодо змін до державної служби в ДБР. Закон – знову в одну строчку, під конкретний орган – ДБР.

Суть змін: покласти повноваження керівника державної служби в ДБР на самого керівника ДБР.

По-перше, найважливіше питання від мене та українців до представників монобільшості – коли ж ми нарешті побачимо нового керівника ДБР?

Бо закони, які дають йому додаткові повноваження ми приймаємо, а високопрофесійного та незалежного керівника поки що на горизонті не видно.

Так продовжуватися не може. Наскільки я знаю, комісія по відбору керівника досі не створена, але щиро сподіваюсь, що її створять вже завтра, і вона буде працювати неупереджено.

По-друге, цей законопроєкт технічний, але порушує принцип державної служби – коли посадові особи, такі як керівник ДБР, мають бути відділені від посад державної служби.

З трибуни Верховної Ради я сьогодні наголосила, що законопроєкт 2260 було прийнято ще у грудні 2019 року і вже сім місяців НЕ підписується Президентом!

Цей законопроєкт був комплексний, регулював питання розділення держслужби і політики в усіх держорганах України, впроваджував електронний документообіг, і так, впроваджував електронне декларування та люстрацію для чиновників Офісу Президента.

І це було правильно.

Конституція дає Президенту рівно 15 днів, щоб накласти вето на законопроєкт та повернути його до ВР, після цього – законопроєкт має бути підписаний!

І тому, закликаю пана Зеленського не йти цією стежкою, якою йшли уже багато президентів до нього – і Янукович, і Порошенко – і місяцями НЕ підписували законопроєкти, порушуючи грубо Конституцію.

Не такої нової політики чекали від Президента люди.

Тому, вимагаю зупинити врешті–решт порушення Конституції її гарантом та – підписати закон 2260!

А з виключеннями з державної служби – будемо розбиратися окремо.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», «Українська правда. Блоги», 14 липня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова