«Батьківщина» – єдина з політичних сил у парламенті запропонувала дієвий механізм, за яким кожен українець може скористатись своїм правом щодо розпорядження землею.
Про це в ефірі програми «Почути Україну» на телеканалі ZIK заявив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.
«Українцям потрібні гроші. Хтось хоче вивчити дітей, а хтось відремонтувати майно тощо. «Батьківщина» зареєструвала законопроект, яким пропонує кожному скористатись своїм законним правом та продати свій пай за ринковою ціною, але винятково територіальній громаді або державі, яка в подальшому також має передати цю землю територіальній громаді для ведення господарства», – наголосив він.
Парламентар також пояснив, де і яким чином територіальна громада може отримати кошти на купівлю землі.
«Ми пропонуємо, щоб громада могла взяти кошти в кредит, а держава зі свого боку відшкодовувала відсоткову ставку. Натомість сам кредит громада могла б виплачувати з грошей, які вона отримує, здаючи ці землі в оренду. Це вигідно і людям, які хочуть продати свої земельні наділи, і громаді, яка не залишиться без землі і змусить землю працювати саме на громаду», – сказав народний депутат.
За його словами, сьогодні за структурою сільського господарства України 40% продукції виготовляється поза статусом сільськогосподарського виробника.
«Люди повинні поступово ввійти в аграрний ринок, а для цього державі потрібно створити для них механізми кооперації, заготівельно-збутові пункти і дати їм можливість заробляти», – додав Вадим Івченко.
Наразі, як повідомив депутат від «Батьківщини», у країні ще не сформований потенційний вітчизняний покупець землі, а відтак земельні ділянки зможуть скупити лише олігархи.
«Якщо запитати у власників паїв, чи хотіли б вони продати землю великим агрохолдингам, то більшість буде проти. Вважаю, що найголовнішим є те, щоб право на власність землею отримували люди, які будуть реально господарювати на землі, реальному фермеру», – зауважив Вадим Івченко.
Нагадаємо, лідер партії Юлія Тимошенко повідомила, що «Батьківщина» зібрала вже понад півтора мільйони підписів проти продажу сільськогосподарської землі.