Юлія Тимошенко: Треба зупинити аферу століття – продаж сільськогосподарської землі

«Батьківщина» зібрала вже понад півтора мільйони підписів проти продажу сільськогосподарської землі.

У планах партії та Асоціації фермерів та землевласників України – зібрати десять мільйонів, аби зупинити аферу століття, заплановану владою, – продаж сільськогосподарської землі.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко сьогодні під час прес-конференції у Славуті на Хмельниччині.

«За кілька тижнів ми зібрали більше півтора мільйона підписів людей і ми продовжимо цю роботу. Буде зібрано більше десяти мільйонів підписів українців, які мають право голосу для того, щоб зупинити продаж нашого стратегічного ресурсу – сільськогосподарської землі», – наголосила вона.

Депутат нагадала, що влада боїться проведення Всеукраїнського референдуму щодо земельного питання і через замовні суди заборонила «Батьківщині» та Асоціації фермерів та землевласників збирати підписи. Адже, як свідчать соціологічні опитування, понад 90% громадян проти продажу землі.

Наміри влади розпочати продаж сільськогосподарської землі Юлія Тимошенко вважає великою аферою, адже земля – це єдиний товар, який не відновлюється і є безцінним, бо постійно може приносити прибуток усім поколінням українців.

«Ця афера століття може вилитися для української нації в руйнацію країни», – обурено наголосила лідер партії.

FB_IMG_1497708119105

Політик провела паралель із паперовою приватизацією стратегічних підприємств країни, яка відбулася у 90-ті роки минулого століття, коли кілька десятків багатіїв за безцінь скупили у людей приватизаційні сертифікати і заволоділи контрольними пакетами акцій цих підприємств, а народ залишився з «макулатурою в руках у вигляді сертифікатів».

«Так само буде із землею, якщо ми дозволимо її продаж», – пояснила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко нагадала, що за ринковою вартістю українські чорноземи можуть коштувати не менше трьох з половиною трильйонів євро, що складає ВВП країни за сорок років, а скупити її хочуть у сотні разів дешевше.

Лідер партії зазначила, що поіменно знає тих, хто в Україні та за її межами «поклав око на ці три з половиною трильйони євро та прибуток, який народжуватиме земля у вигляді продукції».

Юлія Тимошенко розповіла, що тільки від продажу продукції фермерських господарств Україна спроможна заробити мінімум 180 мільярдів євро на рік.

«Тільки завдяки аграрному комплексу, який разом із фермерством треба поставити на ноги, ми можемо мати подвійний ВВП країни. Нам не потрібні будуть ні МВФ, ні запозичення. Ми зможемо повернути всі борги дуже швидко, а головне – ми зможемо розбудувати країну за свої кровно зароблені гроші», – зауважила екс-прем’єр-міністр.

Юлія Тимошенко також нагадала, що в Ізраїлі, де війна йде тривалий час, у власності держави знаходиться 92% сільськогосподарської землі, у Франції – 60 %, в США – 50 %, а в Канаді 91%, водночас в Україні – лише 21%.

FB_IMG_1497708179995

Політик упевнена, що завдання держави – створити умови для побудови щонайменше 2,6 мільйонів фермерських підприємств, як це є у сусідній Польщі, повернути пільгову систему оподаткуванні, розробити спеціальну програму для забезпечення тих родин, які хочуть повернутися в село, щоб стати сімейними фермерами.

«Головний уклад господарювання на землі в сільськогосподарських розвинутих країнах – це тільки сімейне фермерство», – наголосила лідер «Батьківщини» і з жалем констатувала, що в Україні зараз лише 38 тисяч фермерських господарств.

Отже, як переконана Юлія Тимошенко, розвинути Україну можна лише шляхом перезавантаження влади, яка бачить землю як ресурс для власного збагачення, а не фундамент для розвитку країни.

За її словами, «Батьківщина» об’єднуватиме людей, які розуміють, що до відновлення країни та справжніх реформ є єдиний шлях – перезавантаження всієї влади.

«Кожен день їхнього зайвого перебування при владі – це мінус для наших можливостей, як нації, як країни, як народу розвиватися та виходити з кризи. Кожен день їхнього перебування при владі ускладнює наше повернення на логічний і ефективний шлях розвитку», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини», яка є почесним громадянином Славути, також сьогодні зустрілася з громадою міста.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова