Народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко переконаний, що Україні потрібно позбутися політики, яка роз’єднує країну.
Про це він заявив під час прямого ефіру на телеканалі «NewsOne», коментуючи законопроект №5670 про державну мову, зареєстрований народними депутатами 19 січня цього року.
У проекті закону, зокрема, передбачено відповідальність за публічну зневагу до української мови.
«Вважаю, що розпочинати потрібно не з мовного питання. Країна потребує термінового реформування, очищення від корупції та об’єднання. Під різними механізмами необхідно поступово залучати наш інформаційний простір в максимальну українізацію. Це можуть бути як правові акти, так і переговорні процеси і ліцензування», – пояснив він.
Також Вадим Івченко нагадав, що на сьогодні вже зроблені вагомі кроки для українізації. Зокрема, запровадження на радіо квот на пісні українською мовою та ведення програм українською.
Політик звернув увагу, що всі масові заходи в державних установах проводяться українською.
Запровадження посади «мовного інспектора» та накладення штрафу на посадових осіб за невиконання його вимог, що передбачено в законопроекті № 5670, Вадим Івченко вважає явним перебільшенням.
«Нашому міністерству інформації потрібно більш якісно працювати, особливо на східних територіях і особливо в питаннях популяризації мови. Потрібно створити перелік переваг володіння українською мовою, наприклад працевлаштування на державній службі», – вважає депутат.
На його думку, також потрібно моніторити телевізійні канали та радіомовлення в країні, особливу увагу приділити вивченню державної мови у дошкільних закладах.
«Тобто не адміністративним тиском, а популяризацією необхідно домагатися результату», – переконаний Вадим Івченко.
Як відомо, у ВРУ зареєстровано ще один «мовний» законопроект №5669 – про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні.
Коментуючи депутатські законодавчі ініціативи, Вадим Івченко спрогнозував, що «у парламенті розпочнеться робота над спільним законопроектом, який буде компромісним і не нав’язливим для населення, установ та організацій».