Вадим Івченко: Питання продажу землі стає вирішальним для подальшої долі України

Ми довго думали, як же сформулювати питання для Всеукраїнського референдуму.

Хотілося, щоб кожен українець знайшов для себе свій варіант: і той, хто хоче продати свою землю для отримання грошей, аби продати і переїхати до дітей або змінити рід діяльності, і ті, хто категорично проти продажу.

Наразі питання продажу землі стає вирішальним не тільки для українського селянина, але й для подальшої долі України.

Тоді, як у світі вже відчувається дефіцит продовольства, розпочати продаж 25% світових чорноземів — це точно не державницька позиція. Це все одно, як ОАЕ розпочали продаж своїх нафтово-газових родовищ.

Президент з урядом виступають за продаж останнього, до того ж не дають відповіді: а хто ж той покупець? Не створюючи умови стимулювання розвитку сімейних фермерських господарств, не забезпечуючи належної бюджетної підтримки, не даючи можливості взяти дешеві кредити або здешевити вже взяті фермерами в банках.

«Батьківщина» пропонує звернутись до власника землі — українського народу, який беззаперечно має дати по рукам тим, хто останній наш ресурс хоче за безцінь розпродати.

Насправді, я бачу тільки одну причину для того, аби негайно запровадити ринок землі: дати можливість казково збагатитися декільком сім’ям за рахунок простих людей і отримати у володіння єдиний ресурс, який залишився в українського народу. А що триматиме людину в селі, якщо у неї не буде землі? Нас захлисне тотальна урбанізація, і це в аграрній країні!

Референдум має стати етапом спілкування влади з народом, де люди зможуть висловити своє ставлення до розпорядження своєю ж власністю. Це історичний виклик усій українській нації, всьому суспільству!

Так трапилось, що після розпаювання та ухвалення закону про оренду земель у 1998 році у нас утворились 2 дві категорії орендарів — з одного боку великі інтегровані компанії, чиє господарювання постійно супроводжується рейдерством, порушенням екосистеми, з іншого — малоземельні селяни, фермери.

Вже сказано, що команда «Батьківщини» розуміє, що саме розвиток дрібного фермерства і поглиблена переробка має стати пріоритетом. Хіба це вже зроблено? Вже не кажучи про питання, які має вирішити, напевне, вже не ця Верховна Рада, з нашими партнерами ми маємо законодавчо врегулювати питання земель нерозподілених, не витребуваних, питання спадщини, колективних сільськогосподарських підприємств які і організовувались для того аби розпоряджатись землями у перехідний період.

Маємо визначитись щодо земель фермерських господарств, земель постійного користування. Хіба землі вже передані у розпорядження територіальних громад? Проінвентаризовані? Чи є програма охорони земель?

Тому питання, яке ми сьогодні пропонуємо, звучатиме так:

Чи підтримуєте Ви продовження існуючої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025?

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщина», Facebook, 20 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова