Вадим Івченко: Обіцянки живуть лише тиждень

Влада знову повторила свій минулотижневий «фокус» і розмістила у п’ятницю ввечері важливу інформацію – чи то в надії, що її не замітять, або ж, що за вихідні трохи вщухнуть пристрасті навколо.

Попри всі заяви, які робились урядовцями цілий тиждень про те, що те катастрофічне підвищення цін на газ у листопаді буде останнім, і що «люди не постраждають», вже за декілька днів «клятви» були забуті!

25 жовтня ввечері, близько 18.00 Кабмін опублікував на своєму сайті проект постанови про умови та ціну поставок газу населенню та підприємствам ТКЕ з 1 листопада 2018 року по 1 травня 2020 року.

Цей документ з самого розміщення отримав величезний резонанс серед журналістів, але в доступі він протримався лише декілька хвилин, потім його було знято.

Українські новини встигли зробити скрін з цієї постанови. В ній зазначено, що на позачерговому засіданні уряду 19 жовтня встановлено ціну на газ з 1 листопада на рівні 8550 грн за тисячу кубометрів. З 1 травня нове підвищення – ціна зростає до майже 10 000 гривень. З 1 січня 2020 – третє підвищення – аж до 12000 грн за кубометр. Все це робиться на виконання попередньої умови для затвердження нової програми фінансування МВФ в розмірі 3,9 мільярда гривень.

На всі намагання отримати офіційні роз’яснення – мовчання.

Зовсім не дивує, що чергове підвищення призначено саме на травень. Це буде якраз після виборів президента. Якщо нинішня влада отримує перемогу на виборах – отже це означатиме підтримку людьми цієї політики. Якщо ж програють – тоді це зобов’язання перед міжнародними партнерами України буде виконувати інший президент. І на його плечі ляже тягар невиконання зобов’язань або перед людьми, або перед МВФ.

Утаємниченість рішень закритого засідання уряду з прийняття важливих для країни та українців рішень означає лише одне – у Порошенка немає сміливості зізнатись в кабальних домовленостях з міжнародним валютним фондом. Він розуміє, що таке підняття ціни є злочином проти українського народу і стане остаточною крапкою в його політичній кар’єрі. Такі дії не забуваються і не прощаються!

Сьогодні українці мають вирішити для себе – або Порошенко і газове ярмо, яке задушить Україну, або Тимошенко і нові переговори з МВФ та зниження ціни до 3,5 тисяч гривень.

Вадим Івченко, народний депутата від «Батьківщини», Лівий берег.Блоги, 27 жовтня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова