Вадим Івченко: «Батьківщина» працює над усуненням негативних моментів у законі про деокупацію Донбасу

Профільний Комітет ВРУ врахував більшість поправок фракції «Батьківщина», які вона подала до законопроекту про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163).

Про це заявив під час прямого ефіру в кулуарах Верховної Ради народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Особисто я вбачаю більше позитивних сторін в законопроекті. Цей документ важливий для країни, для міжнародного арбітражу, для майбутніх судових позовів на користь України та її громадян в європейських судах. Законопроектом вводиться поняття «здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі збройної агресії РФ у Донецькій і Луганській областях», – сказав він.

Проте, за словами політика, цей документ має і низку негативних моментів.

«Законопроект наділяє президента повноваженнями, які не передбачені Конституцією – узаконення незрозумілих майбутніх указів щодо окупованих територій, надає право силовим органам на прослуховування телефонних розмов, злам поштових скриньок тощо. Він узаконює переміщення товарів на окуповану територію. Це неприйнятні моменти!» – зауважив Вадим Івченко.

Як повідомив парламентарій, сьогодні вже другий день триває внесення правок і «Батьківщина» має намір зробити все, що від неї залежить, аби законопроект максимально відповідав своїй меті – реінтеграції окупованих українських земель мирним, політико-дипломатичним шляхом.

«Наша фракція надає свої пропозиції та правки для усунення всіх негативних і суперечливих моментів з цього важливого законопроекту. І вже після того, як побачимо кінцевий варіант, фракція ухвалюватиме рішення про його підтримку», – підсумував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова