Вадим Івченко: Їх у двері – а вони в вікно!

У парламенті готується нова оборудка довкола продажу сільгоспземлі, пише у Facebook народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.

Мораторій на продаж землі було продовжено на один рік до 31 грудня 2017 року. Я особисто та фракція «Батьківщина» наполягали на іншому терміні, але сталося, як сталось.

І не встигли навіть чорнила висохти на підписі Президента під цим документом, депутати наввипередки реєструють законопроекти, якими намагаються його обійти.

Мені зрозуміло, що сьогодні над питанням, яким чином розпочати продавати землю, працюють юристи та правники не тільки великих аграрних корпорацій, але й помічники депутатів та наймані юридичні агентства. Вже не один законопроект було зареєстровано, який тим чи іншим чином пропонував потроху, з використанням різних механізмів, продавати землю.

І ось вчора депутати фракції БПП зареєструвати новий законопроект і тріумфально повідомили про те, що в них виникла ідея, як все ж таки розпочати з 1 липня 2017 вільний продаж землі.

Один з авторів розмістив у соціальних мережах інформацію, що мета законопроекту № 5535 – запровадити обіг сільськогосподарських земель у декілька етапів та скасувати мораторій.

«На першому етапі, який стартує з 1 липня 2017 року, об’єднані громади матимуть можливість продавати комунальну та державну землю в своїй юрисдикції. Держгеокадастр – продавати землі державної власності».

Мені це нагадує діяльність так званих «представників канадських компаній» які в 90-х ходили по офісах і пропонували різний мотлох. І їх нітрохи не бентежило роздратування, з яким їх зустрічали. Як то кажуть – їх у двері, а вони в вікно.

Так і тут. Замість того, аби вдосконалювати законодавчу базу для цивілізованого відкриття ринку, шукають різні юридичні колізії, якими можна обійти мораторій, підписаний Президентом, до речі головою їх партії.

Хоча, цілком можливо, це його особисте завдання до депутатів…

Але повернімося до самого законопроекту. Автори повідомили, що навіть розбили запровадження ринку сільськогосподарської землі на декілька етапів (окрім першого етапу, є ще 1 липня 2018 року – з цього дня право продавати землю отримують фізичні особи, з 1 січня 2020 року – право купувати мають юридичні особи та фізичні особи – підприємці), хоча зрозуміти логіку, чому саме в цей час потрібно розпочинати той чи інший етап, неможливо.

Також законопроект дозволяє іноземцям та особам без громадянства з 1 січня 2030 року набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

І найголовніше! Напевне, саме для цього цей закон і писався: у приватній власності фізичної особи може перебувати земельних ділянок сільськогосподарського призначення до 500 гектарів, а загальна площа землі, яка може перебувати у власності юридичної особи може досягати 33% площі сільськогосподарських угідь району (а це приблизно до 30 тисяч гектарів тільки в одному з понад 450 районів України, якщо виключити захоплені землі Донецької та Луганської областей та Республіки Крим)).

Тобто фізичній особі обмежують кількість землі у володінні, а юридичній віддають взагалі всі! Тому що, окрім 33%, у кожному районі України у власності ця особа може мати до 67% землі в цих районах в оренді!

Хочу наголосити, що скільки б подібних законопроектів не реєструвались у Верховній Раді – нічого у них не вийде. «Батьківщина» не дозволить цього зробити.

Впевнений, не голосуватимуть і інші депутати за зняття мораторію дочасно! Не допустять цього фермери, аграрії, спілки та профспілки. Хоча розумію, що напевно, спроби будуть продовжуватись.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 грудня 2016-го.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова