Всеукраїнський громадський рух «Сила права» попереджає членів уряду України про кримінальну відповідальність у випадку проведення переговорів з Росією щодо повернення кредиту у 3 млрд доларів.
Про це заявив лідер руху «Сила права» Андрій Сенченко, коментуючи поширену у ЗМІ інформацію про готовність Міністерства фінансів України провести досудові переговори з Росією щодо «кредиту Януковича».
Сенченко наголосив, що три місяці тому український суд вже наклав арешт на так званий «російський кредит Януковича», і члени уряду зобов’язані виконувати цю ухвалу.
«Хочу нагадати прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, міністру фінансів Олександру Данилюку, а також кожному члену Кабінету міністрів та посадовим особам міністерства фінансів України про те, що 30 травня 2016 року ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва у справі №752 / 7929/16-ц накладено арешт на право вимоги за трастовим договором від 24 грудня 2013 року, зупинено здійснення платежів за державним зовнішнім запозиченням України перед Російською Федерацією в розмірі 3 мільярди доларів та нарахованих відсотків й заборонено Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів, Національному банку, державному казначейству України та іншим органам державної влади, а також їх посадовим особам виконувати будь-які дії, пов’язані із здійсненням таких платежів», – пояснив лідер «Сили права».
Він додав також, що ця ухвала суду вступила в законну силу й зараз знаходиться на виконанні в Кабінеті міністрів України, Міністерстві фінансів, Національному банку та Державному казначействі України.
«Ми розуміємо, що в переговорному процесу України з МВФ щодо чергового траншу Росія почала шантажувати українську сторону щодо невиплачених боргів і блокує перемовини. Але щоб зняти всі претензії росіян, представникам українського уряду достатньо взяти ухвалу Голосіївського суду і пред’явити її МВФ», – зауважив Андрій Сенченко.
Представник «Сили права» також звернув увагу членів уряду України, інших посадових осіб на те, що відповідно до ч.3 ст.382 Кримінального Кодексу України умисне невиконання рішення суду є кримінальним злочином і карається позбавленням волі від трьох до восьми років.
Нагадаємо, ухвала Голосіївського районного суду м. Києва винесена як захід забезпечення за позовом вимушеної переселенки з окупованої території Луганської області Ірини Верігіної до Російської Федерації про стягнення компенсації моральної та матеріальної шкоди, завданої в результаті російської збройної агресії та окупації частини території України.
При винесенні рішення суд прийняв до уваги офіційні дані про чисельність загиблих і поранених українських громадян, вимушених переселенців та кількість звернень представників зазначених категорій громадян до суду.
На підставі судових рішень гроші держави-агресора повинні бути використані для виплат компенсації шкоди громадянам України, які постраждали від російської збройної агресії, – родинам загиблих, пораненим військовослужбовцям і цивільним особам, вимушеним переселенцям із Криму і Донбасу та іншим категоріям постраждалих.
Зокрема, 23 серпня Голосіївський райсуд м.Київ вже ухвалив рішення про стягнення з РФ збитків, завданих вимушеній переселенці з окупованої території Луганської області.
Раніше Андрій Сенченко також заявив про те, що за рахунок кредиту у $3 мільярди, який взяв у Росії колишній президент України Віктор Янукович, можна відшкодувати моральні та матеріальні збитки, нанесені громадянам України у результаті російської агресії. Адже за попередніми оцінками, збитки, яких зазнали громадяни України в результаті російської агресії, перевищують $100 мільярдів. У цю суму не включені дані про збитки, нанесені державі та бізнесу.