Київ сколихнули новини про поновлення давно відомих і скандальних забудов та початок нових обурливих будівництв.
І якщо у випадку з вул. Гончара,17-23, Держарбудінспекція хоча б якось прокоментувала інформацію щодо відновлення робіт на об’єкті, то в інших випадках кияни кричать в пустоту.
Перша думка, яка виникає, коли починається якесь будівництво у Києві і кияни щоразу починають із ним боротьбу, – це необхідність поновити громадські слухання.
Як ми всі пам’ятаємо, громадські слухання щодо можливих будівництв були відмінені для полегшення ведення бізнесу. Але чи потрібно це тоді, коли це породжує нові серйозні конфлікти?
Торгівля зброєю, наркотиками, проституція – це теж бізнес, але ми не шукаємо шляхи полегшення такого бізнесу.
В Києві нові будівництва викликають у людей тільки негатив, то може варто вже нарешті припинити цю практику?! Верховна Рада України має проаналізувати звернення громадян і внести зміни до Закону про містобудування.
Бізнес насправді теж страждає від відсутності громадських слухань, адже якби бізнесмени заздалегідь знали, що забудова в тому чи іншому місці викличе шалений опір громади, то може і не захотіли б вкладати гроші у це будівництво.
По-друге, влада (той, хто видає дозвіл на будівництво) та забудовники повинна попереджати про початок будівництва чи його відновлення у ЗМІ, щоб люди знали про це заздалегідь. Бо в якихось випадках все зрозуміло – часом будівництво починається незаконно, а часом забудовник ніби й має усі документи, але будівництво починається несподівано для киян, що наштовхує на думку про його незаконність.
Відкритість влади – це не лише коли один з можновладців реагує на початок будівництва перевіркою, як це було у випадку поновлення робіт на вул. Гончара, відкритість влади – це завчасне інформування киян про все, що відбувається у Києві.
Адже в деяких випадках відновлення будівництва, наприклад довгобуду на Львівській площі, – це добре.
Якщо влада надасть переконливі аргументи і підтвердження законності будівництва, це в деяких випадках унеможливить опір громади, а в деяких – призведе до віднайдення компромісу.
Тетяна Меліхова, голова фракції «Батьківщина» в Київраді,
Facebook, 24 листопада 2015р.