Тетяна Меліхова: Ваш голос, відданий за «Батьківщину», не пропаде

25 жовтня 2015 року відбудуться чергові всеукраїнські місцеві вибори. Кияни переобиратимуть депутатів Київської міської ради та Київського міського голову.

Нагадаю, 14 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила новий Закон «Про місцеві вибори». Безумовно, цей закон – крок уперед, але він не ідеальний, бо містить деякі складні й незрозумілі моменти.

Наприклад, у кандидатів у депутати із меншим особистим рейтингом є можливість пройти до місцевої ради, а кандидат з більшим рейтингом може не пройти. Це залежатиме від загального рейтингу партії.

Тобто, якщо у партії великий рейтинг, наприклад 20%, а у кандидата менший, наприклад18%, то він може виявитися переможцем у своєму окрузі, але до Київради не потрапити. Бо кандидати на інших округах від тієї ж політичної сили матимуть вищі рейтинг – 22 або 23% підтримки виборців.

З іншого боку, у партії, яка має рейтинг 10%, може бути кандидат припустімо із 12% підтримки виборців на своєму окрузі, який не переможе, а можливо навіть займе 3 місце, але у підсумку стане депутатом Київради, бо його рейтинг виявиться найвищим серед депутатів з його партії.

Підрахунок і справді складний, але цим займається комісія, яка чітко знає усі формули розрахунків. А для виборців вибори стали легшими. Адже ви голосуєте тільки один раз, одночасно і за кандидата і за партію.

Плюс цих виборів полягає в тому, що партія, яка матиме більший рейтинг, як припустімо на минулих виборах «Солідарність-Удар», не сформує усю Київраду, а візьме лише тільки місця, які належать їй пропорційно. Припустимо, на минулих виборах вийшло так, що партія, яка мала рейтинг близько 40%, отримала мандати в понад 50 округах з 60 (скільки їх тоді було). А все тому, що мажоритарна система враховує не усі голоси, не позицію усіх киян, а тільки тих, хто проголосував за найпопулярнішу партію.

У виборчому бюлетені за кандидата в депутати Київради буде три ключових слова.

Перше – це назва партії;

Друге – ім’я кандидата, який очолює список партійної організації (у випадку ВО «Батьківщина» це Володимир Бондаренко – керівник Київської міської організації партійної партії). Це ім’я не означає, що ви автоматично підтримуєте його як мера. Виборчі бюлетені кандидатів в мери будуть видаватися окремо від бюлетенів кандидатів у депутати Київради).

І третє слово – це ім’я кандидата від тієї чи іншої політичної сили, який балотується на вашому окрузі.

Якщо ви хочете, щоб від вашого округу був обраний депутат Київради (а нинішня система голосування допускає, що на якомусь окрузі голоси розсіються і там не буде свого депутата, натомість на іншому окрузі буде два), то голосуйте за того, хто має шанси пройти до Київради!

Якщо мене оберуть в окрузі №90, де я балотуюся як кандидат в депутати Київради, то я обіцяю, що насамперед дбатиму про інтереси мого округу і працюватиму над покращенням його благоустрою в рамках депутатських повноважень.

У виборчому бюлетені я значусь під № 28.

На цих виборах буде враховано голоси усіх киян. Крім тих, хто проголосував за партії, що мають рейтинг нижчий за 5%. Сьогодні, згідно з соціологією, до Київради проходить 4 політичних сили, і «Батьківщина» – одна з лідируючих. Тож, голосуючи за «Батьківщину», ви точно можете бути впевненими, що ваш голос не пропаде.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова