«Сила права» та активісти «Батьківщини» отримали чергову юридичну перемогу над агресором

Команда Всеукраїнського руху «Сила права» здобула чергову перемогу на юридичному фронті боротьби з окупантом – Російською Федерацією. На Луганщині суд повністю задовольнив заяву вимушеної переселенки та визнав, що вона постраждала внаслідок російської збройної агресії.

Про це повідомив лідер «Сили права», член Політради партії «Батьківшина» Андрій Сенченко.

«Триває наступ на Луганському напрямку. Суддя Старобільського районного суду Луганської області Олександр Пелих повністю задовольнив заяву вимушеної переселенки Калініної Ірини», – написав громадський діяч у Facebook.

Як наголосив Сенченко, суд встановив юридичний факт, що вимушене переселення Ірини Калініної з окупованої території Луганської області сталося в результаті збройної агресії Російської Федерації проти України і окупації Російською Федерацією частини території Луганської області України.

Ухвала

Деталі справи уточнила лідер Луганської обласної «Батьківщини», член Координаційної ради ГО «Сила права» Ірина Верігіна.

За її словами, вимушена переселенка Ірина Калініна та її чоловік – патріоти, активні члени партії «Батьківщина», жінка брала участь у подіях на Майдані під час Революції Гідності.

«Після захоплення Луганщини російськими найманцями Ірина Калініна була вимушена залишити окуповану територію, вона втратила і будинок, і приватний бізнес. Активістка вже повернутися на цю територію не зможе, адже це небезпечно для життя: їй досі надходять погрози з окупованої території», – уточнила Верігіна.

Тому Калініна звернулася до команди «Сили права» для того, щоб встановити юридичний факт вимушеного переселення у результаті збройної агресії РФ на території України.

«Це її маленький внесок в боротьбу з російським окупантом», – наголосила Ірина Верігіна.

Інтереси постраждалої в судовому процесі представляла фахівець Сєвєродонецької юридичної приймальні «Сили права» Анастасія Красій.

Нагадаємо, «Сила права» пред’явила Росії перший рахунок відшкодування збитків, нанесених збройною агресією.

«Еталонним» рішенням для всіх постраждалих, які також зможуть відсудити компенсацію у Росії, стала судова ухвала про компенсацію українській громадянці Ірині Верігіній збитків, нанесених агресією РФ.

Як вже повідомлялося, 4 березня 2016 року голова Луганської обласної організації «Батьківщини» Ірина Верігіна звернулася до Голосіївського районного суду Києва із заявою про встановлення юридичного факту того, що вона стала вимушеною переселенкою в результаті російської збройної агресії та окупації частини території Луганської області України.

18 березня 2016 року суд встановив юридичний факт вимушеного переселення Ірини Верігіної в результаті російської збройної агресії.

27 травня 2016 року Ірина Верігіна подала до Голосіївського районного суду Києва позовну заяву про стягнення моральної та матеріальної шкоди з Російської Федерації, як держави-агресора.

30 травня 2016 року за заявою Ірини Верігіної про забезпечення позову суд «наклав арешт» на 3 мільярди доларів російського кредиту. При цьому суд взяв до уваги офіційну статистику, відповідно до якої в країні сьогодні близько 2 мільйонів громадян, що постраждали від російської збройної агресії, – родин загиблих, військовослужбовців і цивільних осіб, які отримали поранення і каліцтва, громадян, що побували в полоні і незаконному ув’язненні, втратили особисте майно, а також вимушених переселенців.

Загальна сума шкоди, завданої громадянам України російською збройною агресією, розрахована на підставі практики Європейського суду з прав людини, перевищує 100 мільярдів доларів США.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова