Щоб зупинити російську агресію, Україні треба змінити формат переговорів, – Сергій Євтушок

Мінським домовленостям не під силу припинити військову агресію РФ і відновити мир у нашій державі. Тож Україна має змінити формат переговорів, залучивши всіх учасників Будапештського меморандуму, які виступають гарантами нашої безпеки і цілісності кордонів.

Про це народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок заявив в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Підписавши Будапештський меморандум, наша держава отримала відповідні гарантії безпеки. І сьогодні, коли Україна потерпає від агресії, правильно було б вести перемовини саме в такому форматі, який би обов’язково залучив до переговорного процесу усіх, хто свого часу взяв на себе зобов’язання забезпечувати цілісність українських кордонів», – закликав парламентар.

Він також зауважив, що одним із важливих дипломатичних інструментів, які допомагають стримувати війну на Донбасі, є санкції наших західних партнерів щодо Росії. Ці санкції сьогодні є чи не єдиним важелем впливу на Путіна, що може змусити його вивести російські війська з української території.

«У даному питанні треба звернутися до внутрішньополітичної ситуації в Україні. Наша влада подає продовження відповідних пакетів санкцій як особисту перемогу. Але при цьому замовчується, що все більше наших зовнішніх партнерів заявляють про бажання зняти санкції, посилаючись на збитки, які несуть економіки їхніх держав, а також на збільшення рівня корупції в Україні, який вони просто не можуть більше не помічати», – наголосив Сергій Євтушок.

Нагадаємо, раніше лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила про те, що після президентських виборів у США Україна має ініціювати створення переговорної групи у «будапештському форматі», метою якої має бути встановлення миру в країні, припинення війни на Донбасі та повернення Криму.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова