Юлія Тимошенко: Для повернення миру в Україну потрібен «будапештський формат» переговорів

Після президентських виборів у США Україна має повернутися до питання щодо створення переговорної групи у «будапештському форматі» для вирішення питання встановлення миру в країні, припинення війни на Донбасі та повернення Криму.

Про це Юлія Тимошенко заявила у ефірі програми «Велике інтерв’ю з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «NewsOne».

«Україна зобов’язана поновити питання створення переговорної групи саме в тому форматі, який давав Україні гарантії практичному роззброєнню і позбавленню держави від ядерної зброї. Наша міжнародна політика мусить бути правильною, чіткою, але вона має бути акцентованою і зробленою не із пластиліну, а із сталі. Ми можемо це зробити мирним, політичним, дипломатичним шляхом, щоб повернути в Україну мир, Донбас і з часом повернути Крим», – наголосила лідер «Батьківщини».

Політик вважає «стратегічною помилкою усіх президентів, урядів та парламентів України надання дозвілу Росії на розміщення Чорноморського флоту в Криму, а також відсутність у Криму ефективних державних програми у соціальній, культурній, освітній сферах.

«Крим здали всі президенти, уряди та парламенти країни, які працювали з часів незалежності, адже дозволити Росії базувати там Чорноморський флот. І це була стратегічна, колосальна помилка! Кримом не управляли, Кримом не опікувались. Треба було ставити абсолютно українську владу в Криму, започатковувати масштабну українську освіту, впроваджувати на півострові масштабні соціальні й інфраструктурні проекти», – вважає Юлія Тимошенко.

Вона з сумом констатувала, що кожен рік з часу здобуття Украною незалежності сприяв тому що, Крим здали.

«Щодо Криму не було ніякої військової концепції, це не було відображено у військових доктринах. Практично всі ці 25 років нехтували Кримом», – пояснила народний депутат.

Окрім цього, Юлія Тимошенко вважає за потрібне розпочати розслідування, щоб зрозуміти, «хто, як і з якою метою скорочував українську армію».

«Я хочу започаткувати розслідування: як скорочувалася армія, ким з президентів вона скорочувалася, що робили міністри оборони, як вони торгували зброєю і чому взагалі це було допущено. Для того, щоб відбулася така агресія щодо Криму, проводилася складна, багаторічна робота проти України. У тому числі, під час президенства Януковича міністрами оборони призначали громадян Росії, які були керованими не українською владою. По суті, закладалася стратегія атаки на Україну», – констатувала лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко висловила жаль з приводу того, що ні президенти-головнокомандувачі, ні міністри оборони «не змогли прорахувати ризики», а світова спільнота, як примусила Україну здати ядерну зброю, «знехтувала своїми гарантіями та обов’язками стосовно українського народу».

Голова партії нагадала, що після розвалу СРСР Україна мала одну з найпотужніших в світі армій та була членом «ядерного клубу». Політик висловила переконання, що віддавати ядерну зброю треба було лише під гарантії членства в НАТО.

«Членство в НАТО – потім віддаємо ядерну зброю. А те, що тоді зробили, це було, нажаль, легковажно, абсолютно непродумано і абсолютно не гарантовано з точки зору безпеки», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова