Сергій Євтушок: Закон має зупинити дискримінацію чорнобильців

«Батьківщина» сьогодні підтримала законопроект «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо усунення дискримінаційного ставлення до громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.

Цей проект Закону має на меті підвищення соціального захисту цієї категорії громадян до рівня соцзахисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нагадаю, що кілька років тому, утворивши коаліцію, ми проводили перемовини та напрацьовували проект Закону про Державний бюджет на 2016 рік.

Тоді ми благали уряд Арсенія Яценюка не скасовувати пільги для чорнобильців 4-ої категорії.

Але після 18 годин перемовин Арсеній Яценюк вніс для розгляду в парламент зовсім інший текст Закону «Про Держбюджет на 2015 рік».

Саме з того моменту уряд розпочав програму «соціального садизму», в тому числі і щодо потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як результат – урядовий Закон ліквідував четверту чорнобильську зону та скасував усі компенсації та пільги особам, які відносяться до 4-ої категорії постраждалих.

Зокрема, відмінено безоплатне харчування для дітей у школах, санаторно-курортне лікування потерпілих дітей, додаткову оплачувану відпустку, скасовано доплату до заробітної плати та інші пільги.

До честі українського Парламенту народні депутати ухвалили Закон про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо соціального захисту постраждалих осіб (2093), який відновлює категорії зон радіоактивного забруднення.

На жаль, Президент заветував цей Закон.

Чи подолає парламент вето і відновляться пільги – незабаром побачимо.

Сергій Євтушок, народний депутат від «Батьківщиним», Facebook, 20 квітня 2016 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова