Сергій Євтушок: Вимагаємо від МОЗу реалізувати програму лікування важкохворих українців

«Батьківщина» вимагає від міністерства охорони здоров’я забезпечити виконання програми «Лікування українських громадян за кордоном», що передбачає лікування важкохворих українців, яких неможливо вилікувати в нашій державі.

Про це заявив на прес-конференції в УНІАН народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок.

За його словами, на лікування важкохворих українців потрібно 692 млн грн. на рік. Натомість, додав політик, МОЗ затверджує на цей рік лише 389 млн грн: «Як і минулого року, цих коштів не вистачить для всіх».

«МОЗ має забезпечити оплату операцій пацієнтам, які наразі потребують лікування за кордоном», – сказав він.

У разі потреби щодо виділення додаткових коштів, парламентарій порадив Уляні Супрун терміново звернутися до народних депутатів-членів бюджетного комітету. Там, за його словами, «є повне сприяння і розуміння».

Як нагадав Сергій Євтушок, «Батьківщина» зареєструвала законопроект щодо фінансового забезпечення бюджетної програми на 2018 рік «Лікування громадян України за кордоном», який передбачає збільшення на 302,3 млн грн фінансування програми.

«Документ пройшов і профільний, і бюджетний, і комітет охорони здоров’я. Я сподіваюсь, його внесуть до сесійної зали парламенту і ми зможемо ухвалити і вирівняти кошти до потреби», – висловив сподівання представник «Батьківщини».

Також він нагадав, що парламент вже створив усі передумови для тих, хто потребує трансплантації за кордоном, зокрема ухвалив відповідний законопроект, який чекає на підпис президента.

«Але, маючи 112 млн грн для реалізації пілотного проекту щодо лікування за кордоном, до сьогодні немає жодного практичного кроку. Не написано чіткого механізму використання коштів», – зазначив народний депутат.

Окрім того, Сергій Євтушок прокоментував вислови заступника в.о. міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського про доцільність лікування онкохворих українців за кордоном.

«Це системна філософія МОЗу. Усі люди на Землі помруть. Тоді в мене питання: а для чого нам такий МОЗ, для чого нам такі заступники та міністри? Лінчевський мав би піти разом із Уляною Супрун», – підсумував політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова