Сергій Євтушок: Позиція Тимошенко примусила владу відмовитися від підвищення тарифів на газ

У ненаситному бажанні заробляти за рахунок населення чинна влада нас невтомно переконувала, що чергове підвищення тарифів на комунальні послуги – економічно обґрунтоване, уникнути його ніяк не можна, що це – вимога МВФ, а інакше країну чекає дефолт…

Люди в нашій країні – вже й так за межею бідності, навіть теперішні тарифи для переважної більшості українців – не по кишені, а тут – чергові страхи про чергове зростання комуналки.

Проаналізувавши ситуацію, кілька днів тому лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко звинуватила владу у зароблянні надприбутків на підвищенні ціни на газ. За її словами, будь-яке підвищення ціни на газ остаточно вб’є і бюджет країни, і бюджети родин. Важко з цим не погодитися.
До того ж, Тимошенко пояснила, як цього можна уникнути. Розуміючи з власного досвіду механіку переговорів з МВФ, вона чітко заявила, що Міжнародний валютний фонд можна і потрібно переконувати. Адже ціна на газ нині абсолютно необґрунтована. Не може будь-який товар, який продається монопольно, мати 200% рентабельності (мається на увазі газ українського видобутку).

Фракція «Батьківщина» також чітко окреслила свою позицію: вимога відставки Кабінету Міністрів у разі, якщо той ухвалить рішення про підвищення ціни на газ для населення.

І трапилося диво: виявилося, що МВФ може припинити одну програму кредитування України і почати іншу – з іншими, вигіднішими умовами.

Так, Україна і Міжнародний валютний фонд таки знайшли варіант, як уникнути дефолту і різкого підвищення ціни газу для населення. Як пишуть ЗМІ, під час переговорів з місією МВФ, які проходять в Києві, обговорюється питання запуску нової програми фінансування Stand-by, яка замінить чинну програму у EFF до її завершення. Завдяки цьому з жовтня ціна газу може зрости на 23,5%. Тож Вимога МВФ про підняття цін вдвічі перетворилася на вимогу підняти ціну на чверть.

МВФ фактично підтвердив, що ризики, про які казала Юлія Тимошенко, є реальними: різке підвищення ціни за діючими умовами український бюджет просто не витримає, і це треба враховувати.

Ніякого дефолту, яким лякав українців прем’єр Гройсман, не буде. На щастя, уряд отямився і почав до перемовин підходити конструктивніше.

А уявляєте, якби переговори з МВФ вела сама Юлія Тимошенко? Гадаю, результат був би ще кращий. Вато лише згадати урядування Тимошенко, коли тарифи на комуналку стояли, як укопані.

Сергій Євтушок, народний депутат від «Батьківщини», Лівий берег.Блоги, 12 вересня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова