Фракція «Батьківщина» вимагає зняти з порядку денного питання щодо продажу сільськогосподарських земель.
Про це вчора заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок під час «Великого ефіру зі Світланою Орловською» на телеканалі «NewsOne».
«Потрібно припинити будь-які розмови щодо скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, пiд які законопроекти не була б замаскована ця ідея», – наголосив парламентар.
Сергій Євтушок зауважив, що врегулювання такого глобального стратегічного питання як ринок землі повинно відбуватись відкрито. На його переконання, треба провести чітку інвентаризацію сільськогосподарських земель, а не намагатись просунути приховані інтереси окремих бізнесових кланів.
«Разом з українським народом ми не маємо права дати реалізувати чийсь злочинний сценарій. Якщо ми дозволимо продати українську землю і латифундисти скуплять її за безцінь у селян, які сьогодні опинилися за межею бідності через непослідовність політики уряду, то це буде катастрофа», – вважає народний депутат.
Він розповів, що сьогодні, окрім подання певних депутатів до Конституційного суду щодо зняття заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення, у Верховній Раді зареєстровано ще низку законопроектів щодо цього питання.
Мова йде про законопроекти №2028а щодо корпоратизації фермерських господарств, №3866 про приватизацію державних підприємств, що використовують сільськогосподарську землю та №4010а – емфітевзис.
«Чинна влада робить усе можливе, аби скасувати чи обійти мораторій на продаж землі будь-яким можливим чином, за допомогою усіх можливих схем відкрити ринок землі та нарешті дати можливість представникам окремих кланових кіл отримати свої прибутки. До того ж, питання майбутнього українських селян для них не стоїть», – розповів представник фракції «Батьківщина».
Сергій Євтушок наголосив, що законодавче регулювання земельного законодавства має бути чітким та прозорим. Він вважає, що необхідно змінити підхід до цього питання, аби не втратити українську землю: «Насамперед ми маємо говорити про фермера та розвивати малі сімейні господарства. Саме їх має стимулювати держава і надавати їм преференції, а не продовжувати давити селян податками, змушуючи вирізати поголів’я та закривати власні фермерські господарства, щоб олігарх міг прийти та за дві копійки скупити їхню землю».