Сергій Євтушок: Кабмін не ініціює реформ, натомість знову піднімає тарифи на теплопостачання

Довга святкова перерва у засіданнях Верховної Ради мала б дати час уряду для підготовки невідкладних законодавчих ініціатив у питаннях зупинки соціально-еконономічної кризи.

Натомість Кабмін приймає рішення збільшити тарифи на централізоване теплопостачання в Україні до 90%.

Тим більше, зважаючи на те, що 20 млрд кубів власного природного газу, які видобуває Україна, достатньо для повного забезпечення потреб українців.

Олігархи ж, які володіють приватними газовидобувними підприємствами, зацікавлені в тому, аби продавати українцям газ за ціною 6,879 грн/тис.куб.м. А уряд, своєю чергою, іде на такі умови.

Стосовно брифінгу співголовів Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Бальцеровича та Міклоша, то вони визначили чотири основні цілі для реформування України:

– зміцнення стабільності бюджету і банківської системи;
– зміцнення економічного зростання;
– зміцнення правової держави, включаючи боротьбу з корупцією;
– перебудова структури держави, включаючи децентралізацію.
«Батьківщина» ж наголошує на зміцненні цих пунктів вже протягом 2-х років.

Фракція неодноразово вимагала:

– зняти податковий тиск на малий і середній бізнес;
– негайно ухвалити закон про Тимчасові слідчі комісії, який би сприяв викоріненню корупційної складової;
– підтримати два законопроекти про деофшоризацію з метою усунення незаконного виведення капіталів за кордон та відмивання коштів, проте ці документи блокуються профільним Комітетом.

Навіть було проголосовано наш закон про посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами (приватне обвинувачення), але президент ветував його.

Коли рівень боротьби з корупцією на нулі, а стрічки новин «гудуть» про нові офшорні скандали, коли надважливі документи блокуються ще у комітетах, – наївно очікувати зміни.

Тож 9 травня чекаємо оприлюднення журналістами повідомлень про українських «бідись»: олігархів-офшорників, які уникають сплату податків в Україні.

Сергій Євтушок, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 5 травня 2016р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова