Сергій Власенко: Зовнішнє управління у найбільших державних підприємствах завдає непоправної шкоди країні

Неприпустимо, щоб управління державними підприємствами велося з-за кордону. Тому повноваження наглядових рад, які складаються з іноземців, необхідно скасовувати.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко під час виступу у Верховній Раді.

Політик нагадав, що 3 липня 2020 року він скерував депутатський запит до НАК «Нафтогаз», «Укрзалізниці» та «Укрпошти» щодо наглядових рад цих підприємств 100% яких належать державі.

«Я попросив сказати мені, чи виконується постанова Кабінету Міністрів щодо обмеження виплат членам наглядових рад. І відповіді не отримав», – обурився Сергій Власенко.

Народний депутат переконаний, що зовнішнє управління, яке сьогодні здійснюється у найбільших державних підприємствах, завдає непоправної шкоди державі.

«На жаль, всі ці керівники, які розуміють, що для них найвищі очільники – це члени їхніх наглядових рад, вони не відповідають народним депутатам на запити. І в цьому питанні віддзеркалюється те, як сьогодні більшість у Верховній Раді розуміє державне управління, як керувати державою, і що треба робити для того, щоб державні інституції, народні депутати, законодавча, виконавча гілки влади мали реальні повноваження по контролю за тим, що реально відбувається в державі», – зауважив Сергій Власенко.

Політик наголосив, що «в Україні потрібно закінчувати історії, коли державними підприємствами керують іноземці по скайпу, не розуміючи, ані, що відбувається в країні, ані, що потрібно робити з державними підприємствами».

«Хіба за останні шість років стала краще працювати «Укрзалізниця» чи «Укрпошта», чи, можливо, люди почали отримувати якісніші послуги? Я думаю, що потрібно скасовувати повноваження цих наглядових рад», – резюмував Сергій Власенко.

Нагадаємо, що «Батьківщина» оскаржує в Конституційному суді членство іноземців у наглядових радах державних компаній.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова