«Батьківщина» оскаржує в Конституційному суді членство іноземців у наглядових радах державних компаній

Звернення 48 депутатів, представників партії «Батьківщина» та депутатської групи «За майбутнє», щодо оскарження права іноземців бути членами наглядових рад державних компаній надійшло до Конституційного суду.

Один з підписантів звернення, народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко зазначив, що масові призначення так званих незалежних членів наглядових рад суперечать Конституції та є одним з елементів зовнішнього управління країною.

«Українською Конституцією передбачена низка повноважень Кабінету Міністрів, зокрема, йдеться про те, що Кабмін здійснює управління об’єктами державної власності відповідно до закону, і про жодні незалежні ради не йдеться. Але чомусь, коли ми говоримо про представлені інтереси країни як власника, там де держава має в тому числі 100% власності, то нам починають розповідати про те, що там мають бути якісь незалежні члени наглядових рад. У мене виникає питання – вони незалежні від Кабінету Міністрів як представника власника, від українського народу, чи від українського законодавства?» – зауважив Сергій Власенко.

Щоб визнати неконституційними положення українського законодавства, які передбачають наявність так званих незалежних членів наглядових рад в господарських товариствах, де держава має 100% власності, або контрольний пакет 50%, низка депутатів звернулися до Конституційного суду.

«У зв’язку з тим, що ситуація з членами наглядових рад сьогодні набула всеосяжного характеру в усіх акціонерних товариствах, де держава має 100% власності або контрольний пакет у 50%, там всюди з’явилися члени наглядових рад, які очевидно є одним з елементів зовнішнього управління нашою державою та державною власністю. А це, на наш погляд, прямо суперечить Конституції», – наголосив Сергій Власенко.

Нагадаємо, що команда «Батьківщини» оскаржуватиме меморандум з МВФ.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова