Народний депутат від фракції «Батьківщина», голова Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Сергій Власенко закликав Верховну Раду об’єднатись навколо ухвалення законопроекту про окуповані території.
Таку пропозицію він вніс під час засідання Погоджувальної ради депутатських груп і фракцій.
Сергій Власенко нагадав про те, що з 23 до 27 січня відбулася сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи, на якій було затверджено резолюцію по Україні.
«Резолюція позитивна для України в багатьох питаннях, окрім, звичайно ж, питання корупції. Але під час розгляду документа в кулуарах дуже часто лунало питання: «А чому ми в ПАРЄ повинні голосувати за те, що це війна? Натомість у вашому законодавстві це зазначено як антитерористична операція, абсолютно невідомо яка і з абсолютно невідомим статусом. Абсолютно невідомо, проти кого ви там нібито воюєте?» – розповів парламентар.
На його думку, «на це питання нам, напевно, треба дати відповідь».
Власенко запросив 8 лютого всіх бажаючих на засідання очолюваного ним комітету, де розглядатиметься закон про окуповані території.
«Сьогодні звучало багато питань про єднання. Ми з вами точно не будемо єднатися навколо корупції в уряді, ми точно не будемо єднатися з вами навколо торгівлі цукерками в Російській Федерації. Але навколо закону про окуповані території я би закликав всіх об’єднатися», – наголосив він.
Як повідомив депутат від «Батьківщини», комітет розгляне це питання в середу і запропонував винести законопроект на розгляд парламенту в першому питанні в четвер і «проголосувати коаліцією, а опозиція це підтримає».
Окрім того, за його словами, до порядку денного в четвер включені важливі закони по децентралізації.
«Я дуже сподіваюся, що ця фіктивна, неіснуюча коаліція знайде 226 голосів на підтримку, а ми як опозиція підтримаємо своїми голосами. І сподіватимуся, що 300 голосів наберуть ці закони. Але 226 від коаліції дайте для початку», – наголосив Власенко.
Також він закликав народних депутатів проголосувати за питання, яке півроку не виноситься в зал – Проект Постанови про визначення представника Верховної Ради України до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби.
«Це абсолютно технічне питання, жодних зауважень до кандидата немає, але постанова не голосується. Сьогодні парламент – єдиний орган, який не призначив свого представника до цієї комісії», – зауважив народний депутат.