Сергій Власенко: Україні не вистачає коштів на децентралізацію, а Порошенко й далі наповнює бюджет РФ

Бюджет на 2019 рік має бути орієнтованим на людину та на місцеве самоврядування, а також зменшувати корупцію, насамперед в оточенні президента.

Про це заявив голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ, заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко на засіданні Погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій і груп.

За його словами, органи місцевого самоврядування визначили поданий проект головного кошторису країни як такий, що згортає реформи децентралізації.

«Нам розказують, що немає доходів у бюджеті. А звідки вони візьмуться, якщо державний «Укрексімбанк» видає кредити корпорації Порошенка «Богдан» на сотні мільйонів доларів під 0,46 % річних?» – обурився депутат.

Сергій Власенко також звернув увагу на те, куди ці гроші використовуються. Адже, за наявною у нього інформацією, «Богдан» перераховує в Російську Федерацію десятки мільйонів євро: «Тобто на словах ми боремося з «рускім міром», говоримо про нестачу коштів у державному бюджеті, а тим часом заводи Порошенка платять гроші РФ, фінансуючи російську агресію в Україні».

Політик  повідомив, що має «купу вантажно-митних декларацій, згідно з якими корпорація групи «Укрпромівест» також торгує з Росією».

«Порошенко платить гроші в російський бюджет, зменшуючи податкову базу України. А потім нам розказують, що немає грошей на децентралізацію», – додав Сергій Власенко.

Парламентарій також обурився ситуацією, яка склалася з фінансуванням української армії.

«Так, у нас великий бюджет на армію, але як він використовується? Ми купуємо в Порошенка втричі дорожче катери «Гюрза», які непридатні до використання навіть в Азовському морі. Ми що, будуємо Козинську флотилію для Порошенка, щоб його охороняти? – запитав Власенко. – Армія не забезпечена, армія обкрадена, армії не додають грошей. І це робить президент країни, особисто головнокомандувач, керуючи своїми підприємствами. Тому сьогодні декому треба знімати гасло «армія» з бігбордів  так само, як гасла «віра» і «мова».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова