Сергій Власенко та Альона Шкрум зустрілися з Генсеком Ради Європи

Народні депутати від «Батьківщини» Альона Шкрум та Сергій Власенко сьогодні зустрілися з Генеральним секретарем Ради Європи паном Торбйорном Ягландом.

Як відомо, українські парламентарі перебувають у Франції в складі делегації депутатів – членів Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Під час зустрічі йшлося про конституційна реформу, децентралізацію влади, приведення Україною свого законодавства до європейських стандартів у частині дотримання прав людини, верховенства права й демократії.

Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко зазначив, що Україна зараз реалізовує реформу місцевого самоврядування та децентралізації влади через зміну законодавства та інституційних рамок відповідно до Європейських стандартів, посилення спроможності публічної влади на центральному та місцевому рівні впроваджувати заходи з реформування.

«Наша держава готова враховувати у цій роботі багатогранний досвід Ради Європи як найбільшої всеєвропейської міжурядової організації та використовувати практичну допомогу Ради Європи при здійсненні демократичних реформ», – зауважив Власенко

Генеральний Секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд зауважив, що «передача повноважень з центрального рівня влади на місця є надзвичайно складним рішенням».

«Рада Європи докладає багато зусиль для підтримки України в цьому напрямку як на експертному, так і консультативному рівнях», – додав Генсек Ради Європи.

image-0-02-01-d26a040a86155ee17f5758b8af8b8901a75a43c336dd53fd663b73d57186ff15-V

Зі свого боку голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Альона Шкрум вкотре порушила перед європейцями питання необхідності імплементації реформи державної служби.

Окрім того, українські депутати у Страсбурзі обговорювали й питання врегулювання конфлікту на Сході України.

З цього приводу Сергій Власенко заявив, що «наша спільна мета – зупинити агресію, оскільки війна уповільнює будь-які реформи і заважає країні розвиватися».

«І ми стверджуємо, що це не конфлікт між Україною та Росією, а конфлікт між Європою та Росією», – наголосив він.

Загалом, оцінюючи діалог з представниками Ради Європи, народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум відзначила: «В українських парламентарів безліч міжфракційних поїздок депутатів, але не так часто Комітети Верховної Ради працюють як єдиний механізм та напрацьовують в таких поїздках конкретні законопроекти для засідань з реформ, за які вони відповідальні».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова