Сергій Соболєв: Влада проштовхує знищення місцевого самоврядування за допомогою фальсифікацій

Законопроєкт про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади знищує місцеве самоврядування в країні.

Про це заявив перший заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв під час спілкування з журналістами у Верховній Раді.

Сергій Соболєв зазначив, що у президента та його більшості в парламенті виникли проблеми з розглядом зазначеного питання, оскільки за останні чотири тижні він вніс три різні тексти закону змін до Конституції, не відкликаючи при цьому попередні, зокрема останній текст було внесено вночі.

«Всі ці законопроєкти діють паралельно, хоча це різні тексти – у кожному з них відрізняються або статті, або окремі частини статей, але президент намагається це провести як свою законодавчу ініціативу, як один суцільний текст. На засіданні профільного комітету всі ці факти було виявлено. Був страшний скандал! Так, їм вдалося протягти рішення через комітет, але ми змогли довести всюди, що відбулася підміна понять ключового закону щодо змін до Конституції», – наголосив народний депутат.

Сергій Соболєв не виключає, що законопроєкт №2598, розгляд якого відкладено, буде знято не лише з порядку денного сьогодні, а й взагалі парламент не встигне його розглянути до кінця поточної сесії. Відтермінування розгляду змін до Конституції щодо децентралізації влади, на думку політика, пов’язано ще й з тим, що в парламенті немає голосів за його ухвалення.

«Ми провели консультації з усіма фракціями, які не входять у більшість, і нам стало зрозуміло, що за це не буде ніхто голосувати. Позиція опозиційних фракцій пов’язана, зокрема, з тим, що законопроєкт знищує місцеве самоврядування в країні, знищує поняття загальнообраний мер, знищує поняття фінансової спроможності громади. Не влаштовує і можливість ухвалення окремого закону про особливий статус тієї чи іншої території. Відтермінування розгляду означає, що цей скажений принтер зупинився, і це вже плюс, тому що розібратися в тому, що запропонував президент, потрібно дуже-дуже чітко», – підкреслив народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова