Сергій Соболєв: ПАРЄ робить все можливе для звільнення Надії Савченко

Парламентська асамблея Ради Європи засуджує агресію Росії щодо України та робить все можливе для звільнення з полону Надії Савченко.

 

Про це повідомив представник українського парламенту в ПАРЄ, заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв за підсумками участі у квітневій сесії асамблеї.

«Ця Парламентська асамблея Ради Європи була визначальною: упродовж п’яти днів обговорювалось російсько-українське питання та було різко засуджено російську агресію», – зазначив він.

Також, за його словами, члени ПАРЄ чітко заявили, що Росія не має жодних підстав щодо перегляду повноважень делегації в ПАРЄ, оскільки РФ й надалі порушує міжнародні права та фактично є країною-агресором, яка окупувала частину території України.

«Російській делегації у перший день було відмовлено у розгляді питання щодо перегляду їхніх повноважень через невиконанням жодного пункту резолюцій щодо України, Грузії, Молдови. І це питання буде домінуючим під час Парламентської асамблеї у червні», – наголосив Сергій Соболєв.

Окрім того, народний депутат зазначив, що впродовж усіх п’яти днів роботи в ПАРЄ лунало прізвище Надії Савченко: «Полонену українську льотчицю, народного депутата України та члена ПАРЄ згадували в десятках виступів з акцентом на те, щоб ПАРЄ зробила все можливе для її звільнення».

Сьогодні, як зауважив Соболєв, на засіданні асамблеї ухвалена резолюція щодо доступу до судочинства в рамках питань, які дозволяють вирішити і питання Надії Савченко.

«У тексті резолюції рекомендації ПАРЄ прямо застерігають від дискримінації, якої сьогодні зазнають десятки політичних в’язнів, зокрема Надія», – додав він.

Депутат від «Батьківщини» повідомив, що у своєму виступі на цю тему він порушив питання покарання суддів-злочинців, які іменем України ухвалювали рішення, зокрема у випадку з Юлією Тимошенко, яка 3,5 роки безпідставно провела у в’язниці, а ці судді й надалі продовжують працювати.

«Саме тому я запропонував у наступних резолюціях ухвалити рішення щодо люстрації та покарання таких суддів у кримінальному порядку за ті рішення, які згодом були спростовані Європейським судом з прав людини», – сказав Сергій Соболєв та додав, що ця тема також буде домінуючою під час наступної сесії ПАРЄ у червні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова