Сергій Соболєв: Голосування за депутатську недоторканність – це лукава гра

У випадку з депутатським законопроектом щодо недоторканності парламентарів, рішення Рада може прийняти не раніше, ніж через півроку. Натомість з президентським – все незрозуміло.

Про це у коментарях журналістам INTV в кулуарах Верховної Ради сказав перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Депутатський законопроект, який підписали 157 народних депутатів, принаймні зрозумілий. Це терміни, які визначені в процесі ухвалення змін до Конституції», – сказав він.

За словами Сергія Соболєва, після направлення законопроекту до Конституційного суду і отримання висновків КС, ухвалення рішення в триста голосів може відбутись на наступній сесії.

«Це, як мінімум, півроку. В президентському варіанті процедура взагалі незрозуміла», – зазначив політик.

Депутат пояснив, що згідно з законопроектом президента, введення самого закону в дію відбуватиметься не через перехідні положення Конституції, а шляхом запису, що він вводиться з 1 січня 2020 року.

«Це, як мінімум, відтермінування більше, ніж на 2 роки, але потім ніяких гарантій немає, що 226-ма голосами не змінять і цю норму», – заявив Сергій Соболєв.

На його думку, голосування за скасування депутатської недоторканності – це «лукава гра», яка в результаті не призведе до реальних кроків у цьому напрямку.

«Це вже шосте голосування на моїй пам’яті за направлення в Конституційний суд. Буквально вчора ми зняли черговий проект, який був проголосований і направлений до Конституційного суду, а далі рішенням парламенту відкликаний, бо суд виявив, що цей закон не відповідає Конституції і практиці міжнародного права», – уточнив перший заступник керівника фракції «Батьківщина».

Як вже повідомлялося, народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько переконаний: разом із законопроектом «Про зняття депутатської недоторканності» президент мав би подати проект закону «Про імпічмент Президента».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова