Іван Крулько: Президент «потурбувався» про депутатів і забув про себе

Разом із законопроектом «Про зняття депутатської недоторканності» президент мав би подати проект закону «Про імпічмент Президента».

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час ефіру на «Прямому» каналі.

«Президент України, коли ініціював законопроект «Про зняття депутатської недоторканності» і «подумав» про депутатів, мав би також потурбуватись про себе. Бо незалежно від прізвищ президента, має існувати механізм відкликання президента з поста в порядку імпічменту, якщо він вчиняє злочини проти держави. На жаль, президент цього не зробив», – іронічно зауважив він.

Більше того, за словами Івана Крулька, має бути ухвалений закон «Про тимчасові слідчі комісії Верховної ради України», який, власне, дає механізми притягнення до відповідальності президента у порядку імпічменту.

«Проект цього закону був одним із перших, який зареєструвала фракція «Батьківщина», коли зайшла у парламент. Він написаний на найвищому рівні і його можна голосувати хоч завтра, але ніхто не збирається цього робити», – переконаний парламентар.

Крулько пояснив: «Цей документ у разі ухвалення дає парламенту реальні інструменти і робить його сильнішим і незалежним. Банковій не цікаво, щоб парламент мав інструменти і був незалежним. Їй цікаво, аби він був ручним і керувався за помахом палички».

Як нагадав член фракції, у питанні зняття депутатської недоторканності позиція «Батьківщини» однозначна: «закон має бути один для всіх».

«Депутатам треба залишити імунітети для політичних виступів у парламенті, а щодо кримінального переслідування – усі мають бути рівні перед законом», – додав парламентар.

За прогнозами Івана Крулька, закрити це питання у парламенті можна буде вже на початку наступного року, якщо буде політична воля.

«Якщо Конституційний суд швидко, протягом місяця, розгляне законопроекти №7203 та №6773, то їх можна встигнути проголосувати у першому читанні ще на цій сесії. Друге читання потребуватиме 300 голосів і його реально провести на початку наступного року», – резюмував народний депутат від «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова