Розхитує ситуацію не блокада, а українська влада, яка ігнорує народ, – Сергій Євтушок

Припинення торгівлі з ОРДЛО – вимога українського народу. Влада має понести відповідальність за спроби силового розгону торгової блокади.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок під час «Великого ефіру зі Світланою Орловською» на телеканалі «NewsOne».

«Глава держави, парламентська більшість та уряд – усі причетні до розгону торгової блокади мають понести відповідальність за свої дії. Припинення торгівлі з окупантами – це вимога українського народу, яку ігнорує влада, продовжуючи на крові примножувати власний капітал», – зауважив парламентар.

Він звернув увагу на експертний висновок Віктора Шишкіна, колишнього суддi Конституційного суду України. Правник високого рівня, посилаючись на положення Римського статуту, зазначив, що лінія фронту не може перетинатися зацікавленими особами з метою торговельної діяльності, постачання матеріалів, обладнання, сировини чи товарів, здійснення торгівлі з країною-агресором забороняється.

Росія ж визнана українським парламентом як така, що здійснює агресію на території України.

«Та саме це сьогодні робить українська влада – продовжує торгівлю як з ОРДЛО, так і з самою Російською Федерацією та спонсорує в такий спосіб війну у власній державі», – зазначив Сергій Євтушок.

Політик наголосив, що протести, які відбулись у Луцьку, Рівному, Вінниці та інших містах України після спроби силового розгону блокади на Донбасі, показують, що українці по всій країні підтримують припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями.

«Люди розуміють, що відбувається, що на війні заробляють гроші. Дуже шкода, що вкотре влада розчарувала український народ: вона абсолютно не чує та не хоче чути своїх громадян», – переконаний народний депутат від «Батьківщини».

Нагадаємо, лідер фракції Юлія Тимошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради наголосила: «Батьківщина» вимагає, щоб перша особа нашої держави, яка дала наказ розправитися з учасниками блокади на Донбасі, понесла за це відповідальність.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова