Запорізька «Батьківщина» ініціює продовження мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель

Фракція «Батьківщина» Запорізької облради ініціювала внесення до порядку денного сесії звернення до центральних органів влади з вимогою не допустити передчасне впровадження ринку землі.

Як повідомляє пресслужба Запорізького обласного партосередку, керівник «батьківщинівців» Олександр Старух, заручившись підтримкою п’яти фракцій обласної ради, вніс на розгляд погоджений документ, в якому застерігає владу від передчасного відкриття ринку землі.

Депутати вимагають від влади продовжити дію мораторію до 2025 року, а до того часу розпочати публічне обговорення запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь; ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземцям набувати у власність українські землі; провести повну інвентаризацію землі та внести до реєстраційної бази у державному земельному кадастрі.

«Сьогодні наша країна не готова до ринку землі ані в організаційному, ані в правовому, ані в економічному сенсі. Є низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в наявних умовах вкрай небезпечним», – прокоментував поданий проект звернення Олександр Старух.

«Батьківщинівці» переконані, що невиконання цих умов та допуск іноземців до українських земель є реальною загрозою територіальній, економічній та продовольчій безпеці України та призведе до наростання соціального напруження та деградації українського села.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова