Чорнобильські проблеми були в епіцентрі розмови з представниками громад Волині

Під час робочої поїздки лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко провела зустріч з представниками північних районів Волинської, Рівненської областей. Обговорили нагальні питання, перспективи та виклики сьогодення з мешканцями Маневицької, Колківської, Прилісненської, Камінь-Каширської, Сошичненської, Любешівської громад Волинської області. Активну участь у діалозі з політикинею взяли депутати місцевих рад.

Присутні обговорили низку важливих питань, які потребують негайного вирішення. Однією з таких проблем є перегляд населених пунктів, які віднесені до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №106 від 23 липня 1991 р., у Волинській області 166 населених пунктів віднесені до зон радіоактивного відчуження. Однак, згідно з новим проєктом, у Волинській області пропонується залишити лише 3 із незначною кількістю населення.

Цей проєкт – це пряме бажання влади вдарити по правовому становищі громадян, що постраждали в наслідок радіаційного випромінення шляхом зняття пільг та компенсацій пов’язаних зі статусом потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Така «оптимізація» до мінус 163-х населених пунктів – це удар по населенню України, які постраждали в наслідок аварії 26 квітня 1986 р. Прийняття такого проєкту безпосередньо вплине на безкоштовне харчування для дітей у навчальних закладах, на доплати до пенсій пенсіонерам та дітям, на оздоровлення громадян та створить додаткову умову для зменшення платоспроможності населення.

З цією метою народною депутаткою України Юлією Тимошенко разом з іншими депутатами був поданий «Проєкт Постанови про встановлення мораторію на внесення змін до переліку населених пунктів віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» №9472 від 10.07.203 р.

З цією ж проблемою, яка потребує обов’язкового вирішення, звернулись депутати Волинської області. Саме народні обранці громад Волині звернулись до політикині на зустрічі передавши їй низку звернень, адресованих до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про підтримку проєкту Постанови Верховної Ради України «Про встановлення мораторію на внесення змін до переліку населених пунктів віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З метою недопущення зростання соціальної напруги серед жителів, які проживають на забруднених Чорнобильською аварією територіях, партія «Батьківщина» робить усе можливе задля недопущення цього.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова