Черкаські «батьківщинівці» закликають провести референдум щодо продажу землі

Депутати Черкаської міської ради від фракції «Батьківщина» ініціювали звернення до керівництва держави щодо заборони розпродажу земель сільськогосподарського призначення та проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з цього питання.

Як інформує пресслужба обласної парторганізації, текст звернення був оприлюднений на сесії Черкаської міської ради, яка відбулася 13 травня 2021 року.

Із текстом документу присутніх у залі ознайомив перший заступник голови обласної парторганізації Олексій Мельник.

Депутат наголосив, що закон про ринок землі, який ухвалила Верховна Рада, ігнорує позиції українського народу. За допомогою цього закону, який набирає чинності з 1 липня 2021 року, нинішнє й наступні покоління українців фактично позбавлені права не тільки на свої чорноземи, а й на свою країну. Враховуючи бойові дії на Сході України, при відкритті ринку землі є ризик втрати територій.

«Згідно Конституції України, земля та її надра в межах території України є об’єктами права власності українського народу. Отже, питання продажу сільськогосподарських земель – виключно справа референдуму. Тож необхідно якнайшвидше розпочати широке, публічне, суспільне обговорення щодо впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Українці самостійно повинні вирішити, чи погоджуються вони продавати землю», – зауважив Олексій Мельник.

Фракція «Батьківщина» звернулася до керівництва країни з вимогою відтермінувати дату введення в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення №552-ІХ» та дозволити його запровадити лише після проведення і позитивного рішення всеукраїнського референдуму з цього питання.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова