«Батьківщинівець» ініціював звернення щодо вдосконалення законодавства про національний спротив

Депутат Хмельницької районної ради (фракція ВО «Батьківщина») Валерій Лесков ініціював розгляд на сесії звернення депутатів до керівництва держави щодо вдосконалення законодавства про національний спротив.

1-го січня в Україні набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву» та ряд підзаконних актів до нього.

«Однак, як виявилося на практиці, ефективно реалізувати положення цього законодавства виявляється вкрай проблематично. Положення цих актів мають неоднозначне тлумачення, а механізм їх дії має численні «пробіли», – йдеться у документі, підготовленому  депутатом-«батьківщинівцем», котрий має неабиякий досвід бойових дій та є фаховим військовим.

У зверненні наголошується на 5 першочергових  вимогах, які необхідно вирішити як у правовому полі, так і  безпосередньо практичній площині.   Це чітке встановлення на законодавчому рівні процедури щодо використання членами добровольчого формування територіальної громади зброї;  визначення засад створення єдиного добровольчого формування на території однієї територіальної громади; фінансування заходів територіальної оборони за рахунок коштів, які надходять від сплати військового збору.

Окрім того, партієць вважає за необхідне забезпечити ефективне використання нерухомого державного майна на території Хмельницького району з метою тероборони, яке на даний час  не використовується та знаходиться у підпорядкуванні Міністерства оборони України. У тому числі, невідкладно розглянути можливість створення на базі майна вивільнених військових частин на території Хмельницького району навчального центру з комплексної підготовки та навчання сил добровольчих формувань для виконання завдань територіальної оборони.

Пленарне засідання  Хмельницької районної ради, на якому буде розглянуто  звернення,   заплановано на 16  лютого поточного року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова